Β’ ΕΠΣΝΑ: ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΊΑ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉΣ

Β’ ΕΠΣΝΑ: ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΊΑ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉΣ

Με τους αγώνες της 20ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ 
Κατηγορίας σε 1ο, 2ο και 3ο Όμιλο.
Στον 1ο Ομιλο ΑΕ Οινιαδών και Ακαδημία Ευηνοχωρίου ήρθαν ισόπαλοι όπως ισόπαλοι ανδείχτηκαν Λυγιάς και Παλαιοπαναγιά.
Ο Αλικυρναϊκός επικράτησε με 1-0 της Παιανίας Μάστρου και με το ίδιο σκορ ο Αχιλλέας Γραμματικούς του ΑΟ Ζευγαρακίου.
Στον 20 Ομιλο ο ΑΟ Ρηγανάς επικράτησε στις καθυστερήσεις με 2-1 του ΠΑΟ Αγρινίου και η Δόξα Καινουργίου κέρδισε εύκολα τον Ολυμπιακό Παναιτωλίουμε 3-ο.
Εύκολο ήταν το πέρασμα της ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου από το Θέρμο κερδίζοντας την τοπική Αναγέννηση με 7-0. Ο Αστέρας Καμαρούλας κέρδισε την ΑΕ Αγίου Δημητρίου με 3-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:


Β’ ΕΠΣΝΑ
20η  αγωνιστική 
1ος όμιλος
www.olatagoal.gr
Ημ. & ΏραΑναμέτρησηΣκορ
Σάβ.16:00Α.Ε. Οινιαδών – Ακαδημία Ευηνοχωρίου3-3
Σάβ.16:00Αχιλλέας Γραμματικούς – Α.Ο. Ζευγαρακίου 1-0
 Σάβ.16:00 Α.Ο. Λυγιάς – Α.Ο. Παλαιοπαναγιάς 1-1
Σάβ.16:00Αλικυρναϊκός Αγ. Θωμά – Παιανία Μάστρου 1-0
Κυρ.16:00Ακαδημία Ναυπάκτου – Αστέρας Μεσολ. 0-1
Ρεπό Α.Ο. Χάλκειας 
2ος όμιλος
www.olatagoal.gr
Σάβ.16:00Δόξα Καινουργίου – Ολυμπιακός Παναιτωλίου3-0
Σάβ.16:00   Αναγέννηση Θέρμου – ΑΕΚ Αγ. Κωνσταντίνου0-7
Σάβ.16:00Ατλαντες Αγρινίου – Αστέρας Αγρινίου0-1
Σάβ.16:00Α.Ε. Αγ.Δημητρίου – Αστέρας Καμαρούλας1-3
Σάβ.16:00Α.Ο. Ρηγανά – ΠΑΟ Αγρινίου2-1
Κυρ.16:00Ελπίδες Αγρινίου – Α.Ε. Μακρυνειακός1-3
                            
3ος όμιλος
www.olatagoal.gr
Κυρ.16:00Δάφνη Μεγ. Χώρας – Ιδομενέας Εμπεσσού2-0
Κυρ.16:00Μεδεών Κατούνας – Αναγέννηση Στάνου2-1
Κυρ.16:00Α.Ο. Ελαιοφύτου – Αρης Λεπενούς0-0
Κυρ.16:00Πυραμίς Σαρδίνιων – Αλυζιακός Μύτικα1-1
Κυρ.16:00Ακαρνανικός Φυτειών – Ομόνοια Κεχρινιάς4-2
Κυρ.16:00Α.Ο. Κανδήλας – Αετός Ξηρομέρου7-0


Βαθμολογία

1ος Ομιλος

ΘέσηΟμάδαΒαθμοί
1Α.Ο.ΛΧΑΛΚΕΙΑΣ42
2ΑΛΙΚΥΡΝΑΪΚΟΣ ΑΓ.ΘΩΜΑ41
3Α.Ο.ΛΥΓΙΑΣ 40
4ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ29
5ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝ/ΡΙΟΥ29
6ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜ/ΚΟΥΣ28
7ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ21
8ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ18
9Α.Ε. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ 15
10Α.Ο. ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ 12
11Α.Ε. ΟΙΝΙΑΔΩΝ 12


2ος Ομιλος

ΘέσηΟμάδαΒαθμοί
1Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑΣ51
2ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ49
3Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ39
4ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 38
5ΑΕΚ ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ38
6ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ31
7Α.Ε. ΜΑΚΤΥΝΕΙΑΚΟΣ26
8ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ26
9ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤ.22
10ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ13
11ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ6  
12ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ5


3ος Ομιλος


ΘέσηΟμάδαΒαθμοί
1ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ49
2ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ41
3ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ40
4ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΣΟΥ36
5ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ35
6Α.Ο. ΕΛΑΙΟΦΥΤΟΥ32
7ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ30
8Α.Ο. ΚΑΝΔΗΛΑΣ23
9ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ19
10ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΙΝΙΩΝ19
11ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ13
12ΑΕΤΟΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ1

Leave a Comment