Δύο στα δύο για τον Ατρόμητο – Παράπονα ο Μεδεών Κατούνας από την διαιτησία.

Σε λίγο οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

Ζευγάρωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα ο Ατρόμητος Αντιρρίου καθώς επικράτησε της φιλοξενούμενης Μεδεών Κατούνας με σκορ 3-1

Στο 39′ ο Ατρόμητος πήρε κεφάλι στο σκορ με γκολ του Ανδρέα Καλαβριζιώτη. Η Μεδεών αντέδρασε και ισοφάρισε με φάουλ του Κουσκούνη στο 45′. Στο 60′ πήρε εκ νέου το προβάδισμα ο Ατρόμητος με τον Ευθυμιόπουλο.
Η ομάδα  του Αντιρρίου καθάρισε το  τρίποντο της νίκης στο 63′ με γκολ του Γ. Ζαχαρόπουλου. Στο 76’ ο Σπανογιάννης θα αποβληθεί για διαμαρτυρία με δεύτερη κίτρινη κάρτα και αν και οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο διαχειρίστηκαν σωστά το ματς και έφτασαν στην νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για δύο φάσεις στον διαιτητή και στον βοηθό. Συγκεκριμένα στο 85’ για μη καταλογισμό πέναλτι και στο 87’   για την ακύρωση του γκολ που σημείωσαν ως οφ σάιντ.

Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον άδικο χαμό του νεαρού διαιτητή  Νικόλαου Ντοσίδη (ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ).

Ατρόμητος (Ι.Πανουργιάς): Χασαπογιάννης, Βλάχος (84′ Κάκκος Β.), Ταμπάκης, Σπανογιάννης, Κάκκος Χ., Ζαχαρόπουλος (Θανασιός), Ευθυμιόπουλος (Παναγιωτόπουλος Μ.), Κουραχάνης, Καλαβριζιώτης Α., Ζαχαρόπουλος Γ.(Καλαβρουζιώτης Θ.), Κάπο
Μεδεών (Ν.Μαβίδης): Τηλεμάχου, Γεροχρήστος, Νούλας, Ξανθόπουλος Δ., Μπουμπούλης, Προδρομίτης (56′ Τσιτσομήτσος), Γκουτσέλης (83′ Ψωφάκης), Κουσκούνης, Ξανθόπουλος Π. (78′ Τζαβίδης), Κοτρότσος, Κράνης

ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ                           15                 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ – ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:                                                  ΑΣΗΜΑΚΗΣ – ΜΙΖΑΛΟΥ – ΜΠΑΚΑΣ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ:                                                 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ

ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ:                                           ΤΣΙΡΟΓΛΟΥ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ:                                                        ΣΤΥΛΙΑΡΑΣ

Το φίλμ του αγώνα:

4΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο , σουτ του Κουραχάνη αποκρούει ο τερματοφύλακας.

7’ Σούτ του Κουραχάνη η μπάλα άουτ.

26’ Ο Κράνης θα σημειωθεί σε θέση οφ σάιντ κάτω απόδιαμαρτυρίες.

35’ Γκοοολ Σέντρα του Ταμπάκη ο Καλαβριζιώτης με ωραίο πλασέ θα κάνει το 1-0

37’ Εκτέλεση φάουλ του Ευθυμιόπουλου κεφαλιά ο Κουραχάνης η μπάλα άουτ.

42’Σέντρα από δεξιά φάση διαρκείας στην περιοχή του Ατρόμητου σουτ του Κουραχάνη η μπάλα άουτ.

45΄Γκοοοολ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουσκούνη η μπάλα στα δίκτυα.

60’ Γκοοολ Ο Ευθυμιόπουλος με κοντινό πλασέ θα κάνει το 2-1.

63’ Γκοοολ Ο Γ. Ζαχαρόπουλος με ωραίο σουτ

75’Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

76’ Θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη ο Σπανογιάννης.

85’ Σουτ του Θανασιού η μπάλα θα περάσει άουτ.

40’ Οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι ο διαιτητής κ. Ασημάκης θα πει όχι.

42’ Θα καταλογιστεί σε θέση οφ σάιντ από τον βοηθό κ. Μπάκας ο επιθετικός του Μεδεών κάτω από έντονες διαμαρτυρίες καθώς στην φάση αυτή οι φιλοξενούμενοι σκόραραν .