Μεγάλο διπλό στο Ευηνοχώρι για τον Α.Ο. Χάλκειας. Φωτο-ρεπορτάζ-Βίντεο.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ 1

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ 3

Σημαντική νίκη στο τοπικό ντέρμπι πέτυχε η ομάδα της Χάλκειας απέναντι στην Ακαδημία Ευηνοχωρίου στο  Ευηνοχώρι. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη βρέθηκε πολύ νωρίς μπροστά στο σκόρ  με το αυτογκόλ του Ντζελέπη, Η ομάδα του Ευηνοχωρίου όμως ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου το παιχνίδι με τον Μακρή. Οι φιλοξενούμενοι όμως στην επανάληψη θα ξεκινήσουν αποφασμένοι και θα σημειώσουν ακόμη δύο τέρματα με τον Κάπο στο 53′ και τον Αδραχτά στο 65′ . Στο 67′ οι γηπεδούχοι θα μείνουν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Φούντα.

Ακαδημία Ευηνοχωρίου: Κωνσταντακόπουλος.Διαμαντόπουλος, Γερετσιάν, Κωνσταντάρας, Διαμαντόπουλος Χρ., Φούντας, Δημαράς(73’Κουτρουμάνης), Ντζελέπης(Φονταλής),Γεωργίου, Παπαδόπουλος, Μακρής.

Α.Ο. Χάλκειας: Ανδρεόπουλος, Κυρίτσης Γρ.(63’Χατζηανδρέου), Νασόπουλος, Κάκκος Δ.,Μυλωνάς Χρ.,Μυλωνάς Αθ., Δαδάνης(81’Κονίδας), Κάκκος Ν.,Κάπο, Γιαβρούτας(58’Αδραχτάς), Αλμπάνης(73′ Ψυχογιός).

Το φίλμ του αγώνα:

3′ ΓΚΟΛ Πλάγιο του Κυρίτση γέμισμα του Αλμπάνη αυτογκόλ του Ντζελέπη 0-1.

9′ Εκτέλεση κόρνερ του Γεωργίου κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Διαμαντόπουλου η μπάλα άουτ.

21’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργίου διώχνει με γροθιές ο τερματοφύλακας.

22’Μεγάλη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας ο Κάπο απέναντι στο τερματοφύλακα πλασάρει άουτ.

25′ Σούτ του Αλπμάνη κοντράρει η μπάλα στον Διαμαντόπουλο κόρνερ.

37’Εκτέλεση κόρνερ του Γεωργίου διώχνουν οι αμυντικοί σούτ του Διαμαντόπουλου  λίγο πάνω από το οριζόνιτο.

40′ ΓΚΟΛ Σύγχυση μέσα στη περιοχή του Α.Ο. Χάλκειας κοντινό πλασέ του Μακρή 1-1.

53’ΓΚΟΛ Μπαλιά του Αλπμάνη φεύγει απέναντι από τον τερματοφύλακα ο Κάπο σουτ η μπάλα στα δίκτυα 1-2.

65′ ΓΚΟΛ  Ωραία προσπάθεια του Αδραχτά αποφεύγει τρεις προσωπικούς αντιπάλους πλασάρει και κάνει το 1-3.

67′ Αποβολή του Φούντα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

77′ Εκτέλεση φάουλ του Γεωργίου κεφαλιά του Κωνσταντάρα η μπάλα άουτ.

80′ Ο Αδραχτάς φεύγει μόνος του βγαίνει όμως και σώζει με τα πόδια ο τερματοφύλακας.

92′ Φεύγει στη κόντρα ο Ψυχογιός από δεξιά σούτ δυνατό η μπάλα άουτ.