Νίκη για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου.Βίντεο

Νίκη με καλή εμφάνιση για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου την Κυριακή στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο με αντίπαλο τον Ιωνικό ’80 από το Αγρίνιο. Τα παιδιά του Π.Α.Σ. ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα στο 1ο 10λεπτο με καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση και πήραν διαφορά 9 πόντων 20-11. Στο 2ο 10λεπτο χαλάρωσε η άμυνα του Π.Α.Σ. και με το τέλος του ημιχρόνου η ομάδα του Αγρινίου μείωσε σε 32-26. Στο 3ο 10λεπτο υπήρχε ισορροπία στο ματς και παρά την προσπάθεια της ομάδας του Αγρινίου να μειώσει στο σκορ η ομάδα του Π.Α.Σ. έβρισκε λύσεις,  με την διαφορά των έξι πόντων να παραμένει υπέρ του Π.Α.Σ. 45-39. Στο 4ο 10λεπτο η ομάδα του Π.Α.Σ δούλεψε καλά στην άμυνα και η διαφορά θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερη αν δεν υπήρχε βιασύνη και  αστοχία στην επίθεση με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 56 – 44.