Το πρώτο τρίποντο για την Α.Ε.Τρικόρφου

Α.Ε.Τρικόρφου-Ολυμπιακός Παν. 2-1

Έσπασε το ρόδι η Α.Ε. Τρικόρφου που πέτυχε μεγάλη νίκη με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου .Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδας δεν είχαν καλή απόδοση με λίγες φάσεις σε ένα παιχνίδι κέντρου παραμένοντας στο μηδέν. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους που προηγήθηκαν με 0-1 με τον Καμζέλη στο 47’ .

Το Τρίκορφο όμως δεν το έβαλε κάτω και με τον Δεδότση στο 52’ έκανε το 1-1, την σφραγίδα και σε αυτό το έβαλε  ο Γιώργος Πετράκης που στις καθυστερήσεις έκανε το 2-1 χαρίζοντας το πρώτο τρίποντο στην Α.Ε.Τρικόρφου. Για τους γηπεδούχους αξίζει να αναφέρουμε πως πήραν πολύτιμη βοήθεια από του μικρούς Αναγνωστόπουλο και Γιαβρούτα που είχαν πολύ καλή απόδοση καθαρίζοντας πολλές φάσεις στην άμυνα και στο κέντρο.