Φωτορεπορτάζ του αγώνα Μακεδονικός Φούφας – Ναυπακτιακός Αστέρας.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ 1

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 1

Στο αγωνιστικό κομμάτι το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς την  μεγάλη φάση όμως ότι δεν είδαμε στο πρώτο μέρος το είδαμε στο δεύτερο με τον  Ναυπακτιακό να ανοίγει το σκορ με τον Γραμματικόπουλο στο 47 και στο 51 ο Μακεδονικός Φούφας να ισοφαρίζει στο 50’ με τον Ματούλα. Το παιχνίδι του δευτέρου ημιχρόνου είχε σασπένς με δυνατά μαρκαρίσματα πάθος και αρκετές φάσεις. Πολύ καλή στιγμή για τον Μακεδονικό η γυριστή κεφαλιά του Μπίντση με την μπάλα να περνάει  ελάχιστα άουτ. Το παιχνίδι που είχε κυρίως δύναμη έληξε ισόπαλο έχοντας θα λέγαμε την ίδια εξέλιξη με τον αγώνα του πρώτου γύρου.

Το φίλμ του αγώνα:

2’ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια  ο Πήλιος δεν βρίσκει την μπάλα την οποία μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

27’ Σέντρα του Πήλιου θα μαζέψει ο τερματοφύλακας.

32’ Ωραία πάσα του Τοπάλη ο Σταματόπουλος θα βγει και θα μπλοκάρει την μπάλα.

37’ Ο Γραμματικόπουλος μέσα στην περιοχή θα βγάλει μια συρτή σέντρα η μπάλα θα περάσει παράλληλα με την εστία.

41’Εκτέλεση κόρνερ του Τοπάλη θα απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ναυπακτιακού.

42’ Σούτ του Τοπάλη η μπάλα περνάει πολλά μέτρα άουτ.

46’ Εκτέλεση φάουλ του Τοπάλη στο δεύτερο δοκάρι ο Τακίδης με προβολή  θα στείλει την μπάλα άουτ.

47’Γκοοολ  Με κεφαλιά ο Γραμματικόπουλος θα νικήσει τον Σταυρίδη και θα κάνει το 0-1 για τον Ναυπακτιακό.

50’Γκοοολ Ο Ματούλας με κοντινό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 1-1

56’ Ο Μακεδονικός ζητά πέναλτι για χέρι του Γραμματικόπουλου μέσα στην περιοχή ο διαιτητής κοντά στην φάση θα πει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

66’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τακίδη θα μπλοκάρει ο Σταματόπουλος.

67’ Ο Χάιτας θα υποδειχτεί σε θέση οφ σάιντ.

68’ Λάθος του Γκόλια ο Μαυροματίδης δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Σταματόπουλο.

78’Σέντρα του Ματούλα θα διώξει ο Νικολακόπουλος

79’Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τοπάλη θα διώξει σε νέο κόρνερ ο Σταματόπουλος

80’Κόρνερ του Τοπάλη γυριστή κεφαλιά του Μπίντση η μπάλα ελάχιστα άουτ.

85’Σουτ του Σαμπανέι μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.

89’ Σουτ του Τοπάλη θα μπλοκάρει ο Σταματόπουλος

89’Σέντρα σουτ του Γραμματικόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

Μακεδονικός Φούφας: Σαμαράς: Σταυρίδης, Τζουβάρας, Τακίδης,Μπίντσης,Σιδηρόπουλος,Τοπάλης(94’Σβήρος),Δινοβίτσης,Καλογιαννίδης ,Μαυροματίδης(93’Σέχι),Χάιτας(87’Φωτιάδης),Ματούλας(83’Μόσχος).

Ναυπακτιακός: Γκόγκιτς: Σταματόπουλος, Καραγιάννης,Γκόλιας, Νικολακόπουλος, Σεντεμέντες,Ευαγγέλου , Κωστής(73’Στεργίδης),Κέλλυ,Γραμματικόπουλος, Σαμπανέι(85’Γιαννόπουλος) , Πήλιος(60’Κυζιρίδης).