Άσχημη εμφάνιση και ήττα για το Φαέθων Γέφυρα (71-50) στο Αίγιο

Άσχημη εμφάνιση και ήττα για το Φαέθων Γέφυρα (71-50) στο Αίγιο Παρά το καλό ξεκίνημα ο Φαέθων Γέφυρα δεν είχε ανάλογη συνέχεια στο Αίγιο απέναντι στον Ήφαιστο Αιγίου και γνώρισε την ήττα με 71-50. Με δεδομένες τις απουσίες Παππα και Ορφανού (λογω τραυματισμών), οι «πράσινοι» του Αντιρρίου είχαν ήδη μειονέκτημα κοντά στο καλάθι, όμως μετα το δεκάλεπτο (18-18) δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του αγώνα και κυρίως στον αμυντικό τομέα. Το ημίχρονο έκλεισε με 34-25 αλλά οι Αιγιώτες με καλή κυκλοφορία της μπάλας και έλεγχο των ρημπάουντ έφτασαν σε μια άνετη νίκη.

Διαιτητές: Δημόπουλος-Κωσταντινίδου.

Τα 10λεπτα: 18-18, 34-25, 57-38,71-50

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΙΓ (Δούσκας): Μανωλόπουλος 6,Τριανταφύλλου, Ψάρρης 12 (1), Ράπτης 13 (1), Παπαδόπουλος 14,Σένα 5 (1), Βούλγαρης 2, Μπιτσάκος 7 (1), Ζίζηλας 2, Τεμπέλης 2, Ιατρόπουλος Σ.4, Ιατρόπουλος Ε.4.

ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ (Ζάκκας):Γιαννακόπουλος, Κατσούδας 4, Μαργαρίτης 13 (1), Σταικος 12 (4), Σολδάτος 7,Κολοβός, Τουβάκης 4, Μάρκος 2, Λέτσιος 4, Κωστής 4. Επόμενη αναμέτρηση για το Φαέθων Γέφυρα Αντιρρίου είναι στις 29/11 με τον Ποσειδώνα Παραλίας στο Αντίρριο