Έκανε «το κομμάτι του» για ακόμα ένα παιχνίδι ο Ναυπακτιακός…0-4 τον Τρίκαρδο

Εντυπωσιακός  ο Ναυπακτιακός Αστέρας πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Τρίκαρδου Κατοχής.Πήρε το ντέρμπι σε ρυθμούς προπόνησης.

Ο Ναυπακτιακός με 3 γκολ πρώτο ημίχρονο και με ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πέρασε με το ευρύ 0-4 από την έδρα του Τρίκαρδου.

Μόλις στο 5′ ο Λαγός έδωσε το προβάδισμα στο Ναυπακτιακό με τον ίδιο παίκτη στο 25′ να κάνει το 0-2. Στο 27′ ο Λαγός με το τρίτο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Ο Τρίκαρδος από το 69′ έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Σεραφίγγου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη στο 89′ με γκολ του Μικελάτου.

Τρίκαρδος (Γ.Ασπρογέρακας): Τσιάρας, Καβαλιέρης (975′ Κοντοπάνος), Βασιλάρης, Τσιλιπάνος, Γατσώρης, Σαμψώνας, Σεραφίγγος, Χαλαζιάς, Μούτσα (55′ Βρέττας), Αγγέλης, Γούργαρης (46′ Παναγιωτόπουλος)
Ναυπακτιακός (Ν.Μιμηγιάννης): Χρήστου, Καζανάς, Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος, Θεοχάρης (73′ Γιαννόπουλος), Καντάνης, Λαγός, Αγγελόπουλος (64′ Καραγιάννης), Μελετίδης (74′ Σχοινάς), Μικελάτος, Σαμπανέι

Το φίλμ του αγώνα:

5’ ΓΚΟΛ Λάθος της άμυνας του Τρίκαρδου  ο Λαγός θα το εκμεταλλευτεί και με πλασέ θα κάνει το 0-1.

18’Μεγάλη ευκαιρία ο Καντάνης δεν θα μπορέσει να νικήσει τον τερματοφύλακα.

25’ΓΚΟΛ Ο Λαγός από θέση τετ α τετ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 0-2

27’ ΓΚΟΛ Ο Λαγός με ωραίο σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 0-3

33’Ωραίο σούτ του Σαμπανέι η μπάλα θα περάσει άουτ.

49’Μεγάλη ευκαιρία για τον Τρίκαρδο  αρχικά με σουτ του Αγγέλη και στην συνέχεια με σουτ του Μούτσα.

58’Οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι ο διαιτητής θα υποδείξει φάουλ.

60’Οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι ο διαιτητής θα υποδείξει φάουλ.

78’ ο Σεραφίγγος θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο.

87’ ΓΚΟΛ  Ο Μικελάτος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή θα αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα και θα κάνει το 0-4.