Έχασε το εισιτήριο για τον τελικό στην «ρουλέτα» των πέναλτι ο Νέος Αμφίλοχος

Ένα συγκλονιστικός ημιτελικός ανάμεσα στην Νίκη Βόλου και τον Νέο Αμφίλοχο που έγινε στην Άμφισσα, κρίθηκε στα πέναλτι. Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ. Η παράταση άρχισε με την ομάδα του Νέου Αμφίλχου να ανοίγει το σκορ στο 91′ με τον Νάκο, όμως δύο λεπτά μετά, στο 93′ η Νίκη Βόλου ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κραγιόπουλο. Στην ρουλέτα των πέναλτι, οι πρώτες πεντάδες ευστόχησαν και στην παράταση των πέναλτι, ο Αμφίλοχος έχασε δύο με τους Κωστακιώτη και Ρεπετσά, οι Βολιώτες ένα με τον Ζιώγα και στο καθοριστικό πέναλτι ο Βουρδάκης σκόραρε και έδωσε με 8-7 στην Νίκη την πρόκριση στον τελικό!
Η ιστορική Νίκη Βόλου και ο ΟΦ Ιεράπετρας θα είναι οι δύο φιναλίστ που θα δώσουν το παρών το Σάββατο 9 Ιουνίου στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών καθώς o ΟΦΙ στον ημιτελικό σήμερα πήρε το εισιτήριο από τον Παναρκαδικό με 3-1  στο γήπεδο Ταύρου.