Ήττα για τον Α.Ο. Χάλκειας από τον Αστέρα Μεσολογγίου.Φωτό Βίντεο

Την ήττα με 1-2  γνώρισε η ομάδα της Χάλκειας απέναντι στον Αστέρα Μεσολογγίου. Οι γηπεδούχοι που ακόμα παίζουν ξεσπιτωμένοι αγωνίστηκαν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στο γήπεδο του Ευηνοχωρίου κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ με τον Στεφανιδέλη στο 19′ όμως η ομάδα του Αστέρα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει την νίκη με γκολ των Χριστοδουλάτου και Μαντέλου.

Α.Ο. Χάλκειας: Ανδρεόπουλος, Δαδάνης, Χατζηανδρέου,Νασόπουλος,Κάκκος Δ., Μυλωνάς Χ.(80’Κάπο), Αδραχτάς,Στεφανιδέλης(80’Κονίδας), Γιαβρούτας, Κάκκος Ν.(72’Ψυχογιός).

Αστέρας Μεσολογγίου: Ρέγκλης, Σχώρης, Κοινης, Σακαρέλης, Μαντέλος, Μπότας, Μωραΐτης , Μαντέλος Γ., Καλύβας, Πασπαλιάρης.

Το φίλμ του αγώνα:

9′ Σέντρα σουτ του Αδραχτά δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά ο Στεφανιδέλης η μπάλα άουτ.

19’ΓΚΟΟΛ Ο Αδραχτάς θα πλασάρει ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας από κοντά ο Στεφανιδέλης θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα 1-0..

35’Ο Αδραχτάς θα κλέψει τη μπάλα θα μπει στη περιοχή θα πλασάρει η μπάλα θα περάσει άουτ.

51′ Εκτέλεση φάουλ του Μπότας η μπάλα άουτ.

60’Μπροστινή μπαλιά ο  Πασπαλιάρης θα πλασάρει αποκρούει  ο Ανδρεόπουλος.

65’Εκτέλεση φάουλ του Πασπαλιάρη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

67’Σουτ του Καλύβα αποκρούει ο τερματοφύλακας

73′ ΓΚΟΟΛ Ο Μαντέλος με ωραίο πλασέ θα κάνει το 1-1.

86’ΓΚΟΟΛ Ο Χριστοδουλάτος με κοντινό πλασέ θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα 1-2

90′ Σέντρα του Γιαβρούτα κεφαλιά του Κάπο η μπάλα άουτ.