Ήττα του ΠΑΣ στο Αγρίνιο

ΑΛΦΑ 93 – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 67-59
Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΣ Ναυπάκτου το Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό του Αγρινίου από την τοπική ΑΛΦΑ με σκορ 67-58, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Β γύρου του πρωταθλήματος της Ά ΕΚΑΒΔΕ. Οι γηπεδούχοι πιστοποίησαν την καλή τους παρουσία στον δεύτερο γύρο και με ένα πολύ καλό 1ο ημίχρονο όπου ευστόχησαν σε 8 τρίποντα (10 συνολικά στον αγώνα) πήραν διαφορά 12 πόντων με σκορ 40-28. Στη 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου βελτιώθηκαν στην άμυνα, και μείωσαν τη διαφορά στους 4 πόντους 5 λεπτά πριν το τέλος, αλλά η ομάδα του Χρήστου Σταυρόπουλου ήταν καλή στο ένας εναντίων ενός σε καίρια σημεία και με τους δύο point guard Παπαθανασόπουλο και Κυριαζή να βάζουν μεγάλα σουτ πήραν μια νίκη γοήτρου μιας και ο ΠΑΣ κατά μεγάλο ποσοστό έχει κλειδώσει τη 2η θέση που οδηγεί στα playoffs. Από τους νικητές ο Παπαθανασόπουλος είχε 23 πόντους και τον ακολούθησε ο Κυριαζής με 17 και ο Τασσόπουλος με 12 πόντους αντίστοιχα. Από τον ΠΑΣ πρώτος σκόρερ ο Αδαμόπουλος που σημείωσε 21 πόντους με 3 τρίποντα.
Δεκάλεπτα:Α:27-20 Β:13-8 Γ:13-11 Δ:14-19
ΑΛΦΑ(Σταυρόπουλος): Καραπιπέρης, Τσέλιος, Κυριαζής 17(5), Κουβέλης 4, Κόκκιος 3, Παπαθανασόπουλος 23(3), Ρέντζιος, Βατίστας 6, Παρθένης 2, Τασόπουλος 12(2), Σωτηρόπουλος
ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Φρέγκου 3, Αμπλάς 3, Σταθάτος Π, Κατσίκας, Μπίρμπας 10, Πολύχρονος 4, Αδαμόπουλος 21(3), Βουρλούμης 3(1), Σίσκος 12, Σταυρόπουλος 2