Ανώτερος για ακόμη μια φορά ο Ναυπακτιακός….Πολλά παράπονα για την διαιτησία. Βίντεο-ρεπορτάζ

ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ 1-1

Μόλις στο 13′ οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Ρουμπάτο να κάνει το 0-1 σε ένα παιχνίδι που η ομάδα της Ναυπάκτου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων όμως δεν κατάφερε να φύγει από την Ματαράγκα με τους τρείς βαθμούς της νίκης. Η ομάδα της Ναυπάκτου διαμαρτυρήθηκε έντονα σε τρεις  περιπτώσεις. Αρχικά στην φάση του 65 στο σκληρό μαρκάρισμα του Ευαγγελόπουλου που δεν τιμωρήθηκε με κάρτα από τον διαιτητή η οποία σήμαινε και την αποβολή του Αράκυνθου,στη φάση της ισοφάρισης του Αράκυνθου ζητώντας χέρι στο κατέβασμα της μπάλας από τον σκόρερ της Ματαράκγας Κουρσάρη και στην υπόδειξη οφ σάιντ του κ. Δημολίτσα στο 95′ πάνω στον Γιαννόπουλο που έμπαινε στην περιοχή.

Αράκυνθος Ματαράγκας (Σπ.Μπούρδος): Καραδήμας, Ιορδανίδης, Ευαγγελόπολος, Χαραλάμπους, Κουρσάρης, Αλεξανδρής, Κουζέλης (60′ Ευθυμίου), Ζαπαντιώτης, Παπαδόπουλος, Βδουκάκης), Μπανάκας
Ναυπακτιακός Αστέρας (Ν. Μιμηγιάννης): Μούζος, Καζανάς, Νικολακόπουλος, Γιαννόπουλος, Δενδρινός, Καντάνης, Κονίδας, Θεοχάρης, Ρουμπάτος, Σχοινάς, Παπανδρέου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Β. – ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ – ΔΗΜΟΝΙΤΣΑΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ: ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ: ΞΟΥΡΙΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ: ΤΑΠΡΑΝΤΖΗΣ

Το φίλμ του αγώνα:

2′ Ωραία μπαλιά στον Σχοινά σούτ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

12’ΓΚΟΛ  Σέντρα του Παπανδρέου κεφαλιά ο Ρουμπάτος η μπάλα στα δίκτυα 1-0.

31′ Σέντρα σούτ Καζανά η μπάλα στη συμβολή των δοκών.

41’Πάσα του Θεοχάρη στον Σχοινάς πλασέ η μπάλα λίγο άουτ.

52’Μπροστινή μπαλιά στον Βδουκάκη σούτ αποκρούει ο τερματοφύλακας νέο σουτ η μπάλα στα πόδια του Δημόπουλου που απομακρύνει.

65’Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ρουμπάτο από τον Ευαγγελόπουλο ο διαιτητής δεν θα δείξει κίτρινη κάρτα που θα ήταν η δεύτερη για τον ποδοσφαιριστή του Αράκυνθου κάτω από έντονες διαμαρτυρίες  των φιλοξενούμενων.

72’Μπαλιά του Θεοχάρη στο Ρουμπάτο  που δεν μπορεί να πλασάρει μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

75’Εκτέλεση κόρνερ του Σχοινά η μπάλα  μετά από διώξιμο των αμυντικών στρώνεται στον Καντάνη σουτ νέα κόντρα άουτ.

79’ΓΚΟΛ Ο Κουρσάρης θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα  κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για χέρι.

87′ Σούτ του Θεοχάρη η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

88′ Εκτέλεση κόρνερ του Καντάνη κεφαλιά του Νικολακόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

95’Ο κ. Δημολήτσας θα σηκώσει το σημαιάκι και θα σταματήσει τον Γιαννόπουλο που μπήκε μέσα στη περιοχή κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Το βίντεο έχει πλάνο στο γκολ του Αράκυνθου του Σωτήρη Μεράντζη.