Α ΕΣΚΑΒΔΕ: ΠΑΣ Ναυπάκτου- Χαρίλαος Τρικούπης 50-83

Ένα ματς έμεινε για τον Χαρίλαο Τρικούπη για να ανέβει στην Γ Εθνική. Σήμερα κέρδισε στην Ναύπακτο τον ΠΑΣ με 50-83 και πλέον εφόσον νικήσει ο ΑΓΣΙ τον ΠΑΣ Γιάννενα αύριο θέλει νίκη ή ήττα μέχρι και με 18 πόντους διαφορά για να κατακτήσει το πρωτάθλημα. Αν χάσει ο ΑΓΣΙ αύριο απο τον ΠΑΣ Γιάννενα το πρωτάθλημα τελειώνει. με πρωταθλητή τον Τρικούπη. Στα του παιχνιδιού ο ΠΑΣ άντεξε μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο όταν και ήταν μπροστά με 15-19. Το 4-23 όμως της δεύτερης περιόδου τελείωσε την υπόθεση νίκη με το σκορ ημιχρόνου να αποδεικνύει του λόγου το αληθές 19-42.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία με τους δυο προπονητές να δίνουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεση τους και το τελικό σκορ 50-83 να κρίνεται φυσιολογικό. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Μπερερής με 16 πόντους ενω ο Ιωάννου είχε 12 και ο Σταυρόπουλος 11. Απο τον ΠΑΣ ο Αδαμόπουλος σημείωσε 12.

Δεκάλεπτα: Α:15-19 Β:4-23 Γ:15-27 Δ:16-14

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος); Καπετανάκης 3(1), Αμπλάς 8, Δούρος 3, Θεοδώρου, Χουλιάρας 4, Ζησιμόπουλος 5(1), Αδαμόπουλος 12, Γκρέκας 5, Κακούσης 3(1), Βλαχογιάννης 3(1), Σταυρόπουλος 2, Βαρελάς 2

Χαρίλαος Τρικούπης(Δεράος): Ιωάννου 12(3), Μπερερής 16(1), Καρβέλης 5(1), Κιουτσούκαλης 4, Μπιτινής, Μπαρούχας 10(2), Σταυρόπουλος 11(2), Δημητρόπουλος 4, Πουρνάρας 6, Τσαπατώρης, Γαλάνης, Μπάλλας 15