Βαριά ήττα για τον Α.Ο. Λυγιάς

ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ 4-1
Την πρώτη του ήττα στο φετινό  πρωτάθλημα της Β κατηγορίας γνώρισε το απόγευμα της περασμένης Κυριακής στο γήπεδο Ματαράγκας ο ΑΟΛυγιάς από τον τοπικό Αράκυνθο με 4-1. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο τις πολλές απουσίες της ομάδας του Φ. Δημητρόπουλου και προηγήθηκαν με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο. Στο ξεκίνημα της επανάληψης μάλιστα πετυχαίνοντας ένα ακόμη γκολ αύξησαν το δείκτη του σκορ στο 3-0 μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το υπόλοιπο της αναμέτρησης. Ο ΑΟΛυγιάς μείωσε σε 3-1 στο 60’ με κοντινό σουτ του Κρινή ύστερα από κάθετη πάσα του Κοτσέτσου, ενώ το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε για τον τοπικό Αράκυνθο στο 80’.
ΑΟΛυγιάς (Φ. Δημητρόπουλος): Κανέλλος, Τσιριμώκος, Λάμπρης, Τριανταφύλλου, Κάτσενος, Ζαμπάρας, Μάγαλος (55’ Κατσάμπας), Χασανάι, Κρινής (71’ Θεοδοσάκης), Κοτσέτσος, Δεσποτόπουλος (67’ Νικόπουλος)