Δύσκολη και σημαντική η νίκη του Παναθηναϊκού στη Βέροια

Ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε δύσκολη αλλά σημαντική νίκη επί της Βέροιας εκτός έδρας με σκορ 1-0, πετυχαίνοντας το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση στο 86ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός έχοντας εκπλήξεις στην 11άδα του αλλά και απουσίες, κατάφερε να αποδράσει από τη Βέροια με τρεις πολύτιμους βαθμούς στο ενεργητικό του. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό να χάνει όμως την καλύτερη στιγμή του πρώτου μέρους όταν ο Πέτριτς δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά από πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και τελικά ο Καρέλης ήταν αυτός που έδωσε τη λύση στους πράσινους, τέσσερα λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης.