Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ

Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Α.Λ.Φ.Α. 93    66-46

Εύκολη επικράτηση για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου επί της ΑΛΦΑ ‘93 με σκορ 66-46 το Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό «Παπαχαραλάμπειο» στάδιο, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της ‘Α Ε.ΣΚΑ.ΒΔ.Ε. Οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης από την αρχή του ματς και με καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση, πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα 10 πόντων με σκορ 34-24. Στην επανάληψη μετά από ένα κακό επιθετικά 3ο δεκάλεπτο και για τις δυο ομάδες κατάφεραν να ανοίξουν το ρυθμό και να ανεβάσουν τη διαφορά του αγώνα μέχρι και τους 22 πόντους για να έρθει εύκολα το τελικό 66-46. Από τον ΠΑΣ πρώτος σκόρερ ο Σίσκος με 17 πόντους ενώ ο Παναγιωτόπουλος σημείωσε 13 και ο Πολύχρονος 11. Από τον ΑΛΦΑ ο Τασόπουλος είχε 14 πόντους και ο Βατίστας 9 με τον Παπαθανασόπουλο να προσθέτει 8.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A 15-13 B 19-11  Γ 08-06 Δ 24-16

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταθάτος): Παναγιωτόπουλος 13(1), Φρέγκου 7(1), Αλεξανδρής , Μπίρμπας 7, Σταθάτος Π 4, Βαρελάς, Κακούσης, Πολύχρονος 11(1), Χαντζής , Βουρλούμης 5(1), Σίσκος 17, Σταυρόπουλος 2.

ΑΛΦΑ ’93 (Σταυρόπουλος): Καραπιπέρης, Τσέλιος 2, Κυριαζής, Κουβέλης 6, Κόκκιος 4, Παπαθανασόπουλος 8(1), Ρέντζιος 2,Βατίστας 9, Παρθένης 1, Τασσόπουλος 14(2), Κουδούνας.