Εύκολα τις Οινιάδες ο Α.Ο. Χάλκειας. Φωτο-Βίντεο

Εύκολα επικράτησε ο Α.Ο. Χάλκειας των Οινιαδών στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής . Οι σκόρερς του αγώνα για την ομάδα της Χάλκειας το 1-0 ο Κάπο το 2-0 στο 38′, ο Νασόπουλος στο 47′ , ο Αδραχτάς στο 65′ το 3-0 και ο Παππάς θα μειώσει σε 3-1 στο 72′. Η φάση όμως που κέρδισε το χειροκρότημα ήταν το απίστευτο fair play του αρχηγού του Α.Ο. Χάλκειας Γιώργου Αλμπάνη που  σε υπόδειξη πέναλτι καθώς  ο Γκεζέπης θα πιάσει την μπάλα με τα χέρια του μέσα στη περιοχή θεωρώντας ότι έχει σταματήσει το παιχνίδι Έτσι λοιπόν ο αρχηγός   δεν εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία που του έδωσε η  υπόδειξη του διαιτητή με την βοήθεια του βοηθού του να καθαρίσει το παιχνίδι για την ομάδα του πολύ νωρίς και να κάνει το 3-0.

Α.Ο. Χάλκειας: Χασαπογιάννης,Ντούμας(70′ Μυλωνάς Χαρ.), Κυρίτσης Γρ.(46′ Νασόπουλος), Κάκκος Δ., Μυλωνάς Χρ.,Κονίδας(66’Δαδάνης), Αδραχτάς, Κάκκος Ν., Κάπο(72’Γιαβρούτας), Ψυχογιός, Αλμπάνης.

Οινιάδες: Κολιάτσας, Παπαγεωργίου(81’Καμαριάδης),Βασιλείου(63’Ράπτης), Ελευθεράτος, Διονάτος, Ταφάνι(63’Κουλούρης), Ανωγιάτης, Ρέκας, Γκεζέπης(79’Φιλιμέγκας), Ζαπάντης, Παππάς.

Το φίλμ του αγώνα:

3′ Σούτ  του Αδραχτά αποκρούει ο τερματοφύλακας.

5′ Σούτ του Μυλωνά Χρ. η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

6’Εκτέλεση κόρνερ του Κάκκου Ν. η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί.

15′ Ο Αδραχτάς με ωραία ατομική προσπάθεια θα ξεπεράσει τρεις προσωπικούς αντιπάλους ομως το αδύναμο πλασέ θα απομακρίνουν οι αμυντικοί.

19′ Σουτ του Κάπο  η μπάλα άουτ.

20′ Ο Κάπο θα πλασάρει σε κενή εστία θα διώξει πάνω στη γραμμή ο αμυντικός.

25′ Σέντρα του Ψυχογιού κεφαλιά του Αλμπάνη άουτ

26 Σέντρα σούτ του Κυρίτση  διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

29′ Αντεπίθεση για τις Οινιάδες ο Παππάς δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

30’Ο Κάκκος θα στρώσει στον Κάπο σουτ η μπάλα άουτ.

34′ Μπροστινή μπαλιά του  φεύγει μόνος του ο Κάπο πλασάρει διώχνει ο τερματοφύλακας.

38’ΓΚΟΛ Σέντρα του Κυρίτση κεφαλιά του Κάπο η μπάλα στα δίκτυα. 1-0

41′ Εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά του Κάκκου Δ. η μπάλα άουτ.

42′ Σέντρα του Κάκκου Ν. κεφαλιά του Κάπο η μπάλα άουτ.

47′ ΓΚΟΛ Ο Ψυχογιός θα βρεί ωραία τον Νασόπουλο που θα μπεί στην περιοχή και με ωραίο πλασέ θα κάνει το 2-0

53′ Ο διαιτητής θα  κάνει λάθος και θα καταλογίσει  πέναλτι ο Αλμπάνης σε μια απίστευτη κίνηση fair play και ενώ θα μπορούσε να καθαρίσει νωρίς το παιχνίδι για την ομάδα του έστειλε τη μπάλα άουτ για να κερδίσει το χειροκρότημα.

59’ΓΚΟΛ ο Ψυχογιός θα ξεκινήσει από την άμυνα του θα  δώσει ωραία στον Αδραχτά που θα βρεί με την σειρά του τον Κάπο που όμως δεν θα μπορέσει να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

60′ Μακρινό σούτ του Κονίδα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

65’ΓΚΟΛ Ατομική προσπάθεια του Ψυχογιού ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει δύο φορές η μπάλα θα στρωθεί στον Αδραχτά που με κοντινό πλασέ θα κάνει το 3-0.

72’ΓΚΟΛ  Ωραία πάσα του Ανωγιάτη στον Παππά που με ωραίο σουτ θα κάνει το 3-1