ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Την χειρότερη φετινή εμφάνιση πραγματοποίησε το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου το Σάββατο, για την 5η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ, στο Αγρίνιο με αντίπαλο την πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα του Αγρινίου Άλφα ’93. Τα παιδιά του ΠΑΣ χωρίς καμία διάθεση και καθόλου αγωνιστικότητα πρόσφεραν στην ομάδα του Αγρινίου ένα εύκολο απόγευμα, καθώς από τα πρώτα κιόλας λεπτά η διαφορά εκτοξεύτηκε σε διψήφια μεγέθη. Ενδεικτικό της απάθειας της ομάδας του ΠΑΣ είναι ότι σε κανένα δεκάλεπτο δεν υπέπεσαν σε πάνω από δύο φάουλ, αφήνοντας την ομάδα του Αγρινίου να κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο. Το σκορ στο ημίχρονο είχε διαμορφωθεί σε 36-15, με αποτέλεσμα ο προπονητής του ΠΑΣ, Ζησιμόπουλος Θεόφιλος, να βάλει στο παρκέ τα παιδιά που δεν είχαν μεγάλο χρόνο συμμετοχής στα προηγούμενα παιχνίδια , το οποίο ήταν το μόνο θετικό από τον αγώνα, ο οποίος έληξε με σκορ 72-28.
Ο μεγάλος στόχος δεν έχει χαθεί καθώς την Κυριακή 11/03/2018 στις 17:00 ο ΠΑΣ Ναυπάκτου υποδέχεται τον Πήγασο Αγρινίου στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου, για την τελευταία αγωνιστική της Β’ φάσης, όπου με νίκη κατοχυρώνει την 2η θέση και ταυτόχρονα το πλεονέκτημα έδρας για το νοκ άουτ παιχνίδι των προημιτελικών.
ΑΛΦΑ ’93 – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ: 72 – 28
Δεκάλεπτα: Α: 25-06 Β: 11-09 Γ: 22-05 Δ: 14-08
ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Ζησιμόπουλος Θεόφιλος) Κουτσογιάννης Ι. 1, Κωτσόπουλος Ι. 1, Κουφογιάννης Β., Φούντας Α. 2, Φούντας Φ. 2, Σταμάτης Π. 6, Γκερς Σ. 3(1), Γαλάνης Ν. 5(1), Ζαμπάρας Δ. 6, Μαντζαρίνης Α., Αναγνωστόπουλος Φ. 2.