Ηττα – υποβιβασμός για ΑΕΜ

Οι κανονιέρηδες αν και έμειναν μόλις στο 2′ πίσω στο σκορ έκαναν την ανατροπή, ισοφάρισαν και  προηγήθηκαν με 1-2 στο 50′. Αυτό το σκορ κράτησε μέχρι το 73′ όταν οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα και τελικά οι “κανονιέρηδες” γνώρισαν την ήττα με 3-2 με γκολ που δέχτηκαν στο 77′.

Το φίλμ του αγώνα:

2′   Γκοοολ 1-0 Πλασέ του Βλαχόπουλου στα δίχτυα του Δουλιώτη

6′   Σουτ Δενδρινού αποκρούει ο Κραβαρίτης

19′ Σουτ Κρίστο ελάχιστα άουτ

20′ Φάουλ Ντζιμάνη αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Κραβαρίτης

36′ Γκοοολ 1-1 Ο Αρώνης με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε για την ΑΕΜ

41′ Σουτ Βλαχόπουλου ελάχιστα άουτ

50′ Γκοοολ 1-2 Ο Τσιούνης με σουτ δίνει το προβάδισμα στην ΑΕΜ

52′ Φάουλ Δήμα αποκρούει ο Δουλιώτης

59′ Κεφαλιά Βλαχόπουλου ξανά ο Δουλιώτης κρατάει το προβάδισμα για την ΑΕΜ

73′ Γκοοολ 2-2 Ο Βλαχόπουλος ισοφαρίζει για την Ερμιονίδα

77′ Γκοοολ 3-2 Ο Μουκίδης με ατομική προσπάθεια ξεκίνησε από το κέντρο και αφού πέρασε όποιον αντίπαλο βρήκε στο δρόμο του έκανε σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δουλιώτη

85′ Σουτ Σχοινά ελάχιστα άουτ

88′ Σουτ Μεταξούλη η μπάλα σε σώματα αμυντικών

Ένωση Ερμιονίδας ( Ρ. Μπολάνο) : Κραβαρίτης, Τζιερης, ( 64΄ Συμελίδης), Σαμαράς, Βιρβίλης, Τσώνης, Μαυρόπουλος, Μουκίδης, Μπούρας (46΄ Παπανικολάου), Σχοινάς, Κρίστο ( 46’ Δήμας), Βλαχόπουλος.

Α.Ε. Μεσολογγίου (Γ. Πετσίνης) : Δουλιώτης, Θεοδωρίδης, Μπούρος, (70’ Διαμαντόπουλος), Καβαλλάρης, Λίτσος, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Αρώνης, Τσιούνης, Σαραντόπουλος (46’ Μεταξούλης), Ντζιμάνης (64΄ Ζαχαράκης)