Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν ο Α.Ο. Ζευγαρακίου με την Ακαδημία Ναυπάκτου

Ισόπαλο με σκόρ 2-2 έληξε το μάτς μεταξύ του ΑΟ Ζευγαρακίου και της Ακαδημίας Ναυπάκτου το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο Αγγελοκάστρου. Οι αδιάφοροι βαθμολογικά φιλοξενούμενοι που ταξίδεψαν στο Αγγελόκαστρο με 12 ποδοσφαιριστές, προηγήθηκαν στο σκορ δύο φορές αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα.
Το σκόρ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Δουκέλλης με σούτ, για να ισοφαρίσει ο Κοκορώνης στο 42ο λεπτό με πλασέ σε 1-1 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.Στην επανάληψη, στο 52ο λεπτό ο Αμπντέλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι θα δώσει εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Ζαλοκώστας με σούτ να ισοφαρίσει σε 2-2 που είναι και το τελικό σκόρ.
Διαιτητές: Ματσούκας, Τσιλίκας, Αλεξόπουλος
Ροή του αγώνα:
8′ Ατομική προσπάθεια και σούτ απο τον Ζαλοκώστα μπλοκάρει ο Ράμμος
13′ Σέντρα του Κυτούγια, λασέ του Κοκορώνη άουτ
19′ Σέντρα του Μάγαλου, πλασέ του Α.Τσουκαλά άουτ
22′ Γκόλ: Σούτ του Αμπντέλ αποκορούει ο Roci η μπάλα φτάνει στον Δουκέλλη που με νέο σούτ την στέλνει στα δίχτυα για το 1-0
26′ Κάθετη του Μάγαλου στον Α.Τσουκαλά που σουτάρει και αποκρούει εντυπωσιακά ο  Roci
29′ Σούτ του Μάγαλου μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Roci
33′ Κόρνερ του Κυτούγια, κεφαλιά του Ντελή άουτ
35΄Σούτ του Ντελή η μπάλα φεύγει άουτ
42′ Γκόλ: Κάθετη του Ντελή, ο Κοκορώνης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει εύστοχα για το 1-1
49′ Ο Σταμάτης με εκτέλεση φάουλ φέρνει την μπάλα στην περιοχή, ο Καρασάββας πιάνει την κεφαλιά και ο Ράμμος με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
52′ Γκόλ: Ο Μάγαλος βρίσκεται στο έδαφος σε μαρκάρισμα του Λεχουρίτη μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή Ματσούκα να δίνει πέναλτι..Το εκτελεί ο Αμπντέλ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2
57′ Γκόλ: Πάσα του Κυτούγια στον Ζαλοκώστα που λίγο έξω απο την περιοχή πιάνει εκπληκτικό σούτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2
59′ Σέντρα του Καρασάββα, ασταθής απόκρουση απο τον Γεωργακόπουλο, πλασέ του Κοκορώνη μπλοκάρει ο Ράμμος
71′ Ασθενής απόκρουση απο τον Ράμμο, ο Raja αιφνιδιάζεται δεν πλασάρει άμεσα και όταν το κάνει ο Τσουκαλάς που έχει καλύψει την εστία του απομακρύνει την μπάλα.
79′ Κόρνερ Ζαλοκώστα, ΚεφαλιάΝτελή άουτ
86′ Σούτ του Παπαγεωργίου μπλοκάρει ο Roci
Συνθέσεις:
ΑΟ Ζευγαρακίου (Λεωνίδας Ζαχαράτος): Roci, Ζήσιμος, Αθανασόπουλος, Λεχουρίτης, Σταμάτης, Κυτούγιας, Ντελής(80′ Παναγόπουλος), Ζωγράφος, Καρασάββας(67′ Raja),Ζαλοκώστας, Κοκορώνης
Ακαδημία Ναυπάκτου (Μιχάλης Δρόσος): Ράμμος, Σιδέρης, Θωμόπουλος, Γεωργακόπουλος, Β.Τσουκαλάς, Στάικος, Α.Τσουκαλάς, Αμπντέλ, Παπαγεωργίου, Μάγαλος, Δουκέλλης