Κύπελλο ΕΠΣΝΑ: Στην επόμενη φάση ο Ατρόμητος. Φωτο-ρεπορτάζ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 4

ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ 1

Την νίκη πρόκριση επι του Τρίκαρδου Κατοχής πήρε ο Ατρόμητος Αντιρρίου στο Δημοτικό γήπεδο Αντιρρίου νικώντας με 4-1. Η ομάδα του Περικλή Παπαποστόλου ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς μετά από δική του σέντρα και κεφαλιά του Βαρελά. Λίγα λεπτά αργότερα στο 16’ ο Ευθυμιόπουλος σε ρόλο Παπαποστόλου θα κάνει ωραία σέντρα συστημένη για το κεφάλι του Βαρελά που δεν θα πεί όχι στέλνοντας τη μπάλα για δεύτερη φορά στη εστία του Τρίκαρδου. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι θα χάσουν ακόμη δύο ευκαιρίες με τον  Ευθυμιόπουλο στο 20’ και στο 34’ να σουτάρει άουτ.

Στο 30’ ύστερα από κόρνερ του Παπαποστόλου ο Αναγνωστόπουλος από κοντά με σουτ θα κάνει το 3-0 και στο 40’ με εκτέλεση κόρνερ του Ευθυμιόπουλου και μετά από ωραία κομπίνα μέσα στη περιοχή του Τρίκαρδου  ο Αναγνωστόπουλος θα κάνει το 4-0. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Τρίκαρδος θα μειώσει το σκορ σε 4-1.

Στην επανάληψη ο διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων όμως οι φιλοξενούμενοι θα χάσουν μοναδική ευκαιρία να μειώσουν σε 4-2.Στην ίδια φάση θα αποβληθεί ο Θανασιός με δεύτερη κίτρινη κάρτα και θα απουσιάσει από το παιχνίδι  με τον Ναυπακτιακό Αστέρα το Σάββατο. Αυτός όμως δεν θα είναι ο μοναδικός πονοκέφαλος για τον Περικλής Παποστόλου καθώς και ο νεαρός Βήττος τραυματίστηκε στον αστράγαλο και αύριο θα υποβληθεί σε ιατρικές εξετάσεις, πάντως σύμφωνα με τις πρώτες ενδείξεις δύσκολα θα προλάβει το μάτς του Σαββάτου με τον Ναυπακτιακό Αστέρα.

Ατρόμητος: Μίχος, Αναγνωστόπουλος, Μυλωνάς Σπ., Θανασιός, Κάκκος Δ., Βήτος, Τσίκας, Παπαποστόλου, ουλος), Ταμπάκης(46’ Μανδέλος), Ευθυμιόπουλος(80’ Αραπογιάννης).

IMG_3329_result IMG_3325_result IMG_3324_result IMG_3323_result IMG_3318_result IMG_3317_result IMG_3291_result IMG_3290_result _MG_3283_result _MG_3286_result _MG_3288_result IMG_3313_result IMG_3307_result IMG_3294_result _MG_3280_result _MG_3275_result _MG_3270_result _MG_3267_result _MG_3266_result _MG_3259_result _MG_3261_result _MG_3263_result _MG_3264_result _MG_3265_result