Μετέτρεψαν το γήπεδο σε… ρινκ: Άγριο ξύλο μεταξύ παικτών

Πάνω από 10 κόκκινες μοίρασε ο διατητής

Σε αγώνα μποξ μετατράπηκε η αναμέτρηση μεταξύ Βιτόρια και Μπαΐα στη Βραζιλία, ένα ματς που διακόπηκε με τον διαιτητή να έχει δείξει συνολικά 10 κόκκινες και 8 κίτρινες κάρτες!

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τους γηπεδούχους να προηγούνται 1-0 με γκολφ του Ντενίλσον, ενώ ήδη έξι παίκτες είχαν πάρει κίτρινη κάρτα. Αλλά η κατάσταση ξέφυγε από κάθε έλεγχο στην επανάληψη.

Στο 50′ η Μπαΐα κέρδισε πέναλτι και ο Βινίσιους ισοφάρισε σε 1-1. Ακολούθησε όμως το χάος, όταν αποφάσισε να πανηγυρίσει μπροστά από τους οπαδούς των γηπεδούχων.

Οι παίκτες των δύο ομάδων πιάστηκαν στα χέρια, έπεσαν αρκετές μπουνιές και χρειάστηκε να περάσουν 16 λεπτά και ο διαιτητής να αποβάλει 8 παίκτες για να αποκατασταθεί η ηρεμία. Τον δρόμο για τα αποδυτήρια πήραν 3 ποδοσφαιριστές της Βιτόρια και 5 της Μπαΐα- ανάμεσά τους ο Βινίσιους και 3 από τον πάγκο.

Η αναμέτρηση συνεχίστηκε, για να διακοπεί λίγα λεπτά αργότερα μετά την αποβολή δύο ακόμη παικτών της Βιτόρια.