Με το Δεξί ο Απόλλων Ευπαλίου !!!

Με αρκετό κόσμο στο γήπεδο ξεκίνησε ο αγώνας. Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και αμφίρροπο ξεκίνησε και έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με τον Αθανασόπουλο να δέχεται κίτρινη κάρτα στο 36ο λεπτό για φάουλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής Χρήστος Φλέγγας προχώρησε σε 3 αλλαγές , έτσι στον αγώνα  μπήκαν  οι  Γιάννης Φλέγγας και Παναγιώτης Κωτσικογιάννης στις θέσεις των Θεοχαρόπουλου και Αθανασόπουλου και στο 22ο λεπτό με τον Ζέρβα να περνά στην θέση του Ζέκα.
Γκόλ!!! Στο 26ο λεπτό ο Απόλλωνας  ανοίγει το σκόρ με τον Γιώργο Φλέγγα ενώ στο 34ο λεπτό κίτρινη κάρτα στον Κοντό για φάουλ.
41ο λεπτό και Γκόλ!!! 0 – 2  Ο Απόλλωνας και ο Γιώργος Φλέγγας άνοιξε για τα καλά λογαριασμό με τα δίχτυα !
43ο λεπτό και η 4η αλλαγή για την ομάδα μας , στην θέση του Γιώργου Ζέρβα  ο Κάτσικας .
Τέλος της αναμέτρησης Αμφιασσαικός – Απόλλων Ευπαλίου με τελικό σκόρ 0 – 2  με την ομάδα μας μεταμορφωμένη προς το καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο .