Νίκησε τον Ναυπακτιακό η Φλόγα. Φωτο-ρεπορτάζ

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 0

ΦΛΟΓΑ 1

Την νίκη με 0-1 πήρε η Φλόγα Παλαιομάνινας απέναντι στο Ναυπακτιακό Αστέρα στο Παπαχαραλάμειο στάδιο Ναυπάκτου. Η ομάδα του κ. Γιάκου  έπαιξε έξυπνα και χτύπησε στη κόντρα παίρνοντας του τρεις πολύτιμους βαθμούς σε μια δύσκολη έδρα. Ο σκόρερ του αγώνα ο Φραγκούλης που με ωραίο πλασέ στο 47′ έκανε το 0-1.

Ναυπακτιακός:(Μιμιγιάννης) Μούζος, Καζανάς, Χριστόπουλος,Νικολακόπουλος,Καντάνης, Δενδρινός(68′ Παπαποστόλου), Λαγός,Ρουμπάτος,Ψυχογιός(50’Κονίδας), Θεοχάρης,Καραγιάννης.

Φλόγα: (Γιάκος): Μπαλάφας, Γκουτσέλης,Νούλας,Παναγιωτόπουλος,Σαλμάς, Νταλαπέρας, Σπυριλιώτης(69΄Στριμμένος),Μπρέσιακας(58′ Ψηφής),Φραγκούλης(86’Κουσκούνης),Νούλας(90’Κοτρώτσος), Βασιλόγιαννης.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ματσούκας με βοηθούς τον κ. Κολοσιώνη και τον κ. Τσιλίκα.

Το φίλμ του αγώνα:

8′ Σούτ του Καραγιάννη αποκρούει ο Μπαλάφας,

19’Μπροστινή μπαλιά του Ψυχογιού στο Ρουμπάτο σουτ η μπάλα θα περάσει άουτ.

12’Σούτ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.

34’Σούτ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.

47′ ΓΚΟΛ Ο Φραγκούλης με πλασέ πέφτοντας στο χορτάρι θα νικήσει τον Μούζο και να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

49′ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα θα περάσει άουτ.

55’Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά ο Λαγός η μπάλα άουτ

56′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη διώχνει σε κόρνερ ο Καραγιάννης.

60′ Πάσα του Θεοχάρη στον Λαγό που πιάνει αέρα και δεν μπορεί να πλασάρει από πλεονεκτική θέση.

66’Σουτ του Λαγού η μπάλα ψηλά άουτ.

67 Ωραία προσπάθεια από τον Νικολακόπουλο ο Καραγιάννης αποδέκτης σουτ η μπάλα άουτ.

68′ Αντεπίθεση για την Φλόγα ο Φραγκούλης θα δώσει στο Βασιλόγιαννη σούτ η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο.

77′ Σουτ του Φραγκούλη αποκρούει ο Μούζος.

80′ Από θέση τετ α τετ ο Νούλας δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Μούζο.

85′ Αποβολή με δεύτερη κίτρινη ο Βασιλόγιαννης η Φλόγα με παίκτη λιγότερο.

89΄’ Σέντρα του Καζανά ο Ρουμπάτος πιάνει το ανάποδο ψαλίδι η μπάλα άουτ.

93′ Σούτ του Ρουμμπάτου αποκρούει ο Μπαλάφας.