Πήρε το ντέρπι ο Α.Ο. Λυγιάς…1-4 το Αντίρριο τον Α.Ο. Χάλκειας. Φωτο-ρεπορτάζ

Την νίκη με 1-4 πέτυχε ο Α.Ο. Λυγιάς απένταντι στον Α.Ο. Χάλκειας στο ντέρμπι της αγωνιστικής.  Ο Α.Ο. Χάλκειας αν και προηγήθηκε στο σκορ δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο με τον Α.Ο. Λυγιάς να σημειώνει τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά το ρεπορταζ

Α.Ο. Χάλκειας :Ανδρεόπουλος,Δαδάνης,Μυλωνάς Χρ.,Κάκκος Δ., Κάπο, Μυλωθάς Αθ.,Ψυχογιός(80’ Κυρίτσης Γρ.),Κάκκος Ν.,Αδραχτάς ,  Πελέκης, Ανδριτσόπουλος.

A.O.Λυγιάς: Ασημακόπουλος,Τσιριμώκος,Βασιλόπουλος,Βειζάι,Θωμόπουλος,Ζαμπάρας,Αποστολόπουλος,Δημητρόπουλος(57’Σκανιάς),Κατσίκας(86’Κατσάμπας),Κωτσέτσος,Κουτσαφτίκης(89’Νικόπουλος).

Το  φίλμ του αγώνα:

8’ Σουτ έξω από την περιοχή του Μυλωνά Αθ. Η μπάλα άουτ.

15’Σουτ του Αδραχτά θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας νέο γέμισμα η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

16’ΓΚΟΛ Ο Κάπο με ωραίο πλασέ θα κάνει το 1-0.

24’Εκτέλεση φάουλ του Δημητρόπουλου δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά ο Κωτσέτσος μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

28’ Λάθος γύρισμα από την άμυνα δεν προλαβαίνει ο Ανδριτσόπουλος σώζει ο Ασημακόπουλος.

31’ Εκτέλεση φάουλ του Ζαμπάρα η μπάλα κοντράρει στο τοίχος και στη συνέχεια μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

40’ Θα γίνει ωραία το ένα δύο ο Μυλωνάς Χρ. Θα μπει στην περιοχή θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

46’ Σουτ του Δαδάνη η μπάλα άουτ.

62’ ΓΚΟΛ Ο Κουτσαφτικής με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

69’ Σουτ του Αδραχτά η μπάλα άουτ.

80’ΓΚΟΛ Βαθιά μπαλιά στον Αποστολόπουλο που θα περάσει και τον τερματοφύλακα θα δώσει ωραία πάσα στον Κατσίκα που θα στείλει με πλασέ την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 1-2.

85’Σουτ του Αδραχτά από πλάγια η μπάλα θα περάσει άουτ.

86’ ΓΚΟΛ Αντεπίθεση για τον Λυγιά ο Κατσίκας θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 1-3 σε μια φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για οφ σάιντ.

90’ ΓΚΟΛ Νέα αντεπίθεση για τον Λυγιά ο Ανδρεόπουλος αρχικά θα αποκρούσει σουτ του Κατσάμπα όμως Νικόπουλος θα πάρει το «ριμπάουντ» και θα στείλει την μπαλα στα δίκτυα.