Πήρε το τρίποντο ο Ατρόμητος Αντιρρίου. Φωτο-ρεπορταζ-βίντεο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2

ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟ 1

Την νίκη με 2-1 πήρε ο Ατρόμητος Αντιρρίου απέναντι στον Αχελώο Αγγελοκάστρου. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με γκολ των Παναγιώτοπουλου και Μυτιλήνη. Στην συνέχεια ο Αχελώος μείωσε το σκορ 11 με τον Ζαλοκώστα δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Στην επανάληψη το παιχνίδι δεν είχε το ίδιο ρυθμό όμως ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος και είχε κατοχή μπάλας. Στο 65’ Ο Σαγάνας θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ατρόμητος Αντιρριου : Παντελίδης, Βλάχος,Κάκκος, Πέκεζ, Σπανογιάννης, Κουραχάνης, Μυτιλήνης, Ζαχαρόπουλος(74’ Πετσίνης), Αλεξόπουλος(81’ Ταμπάκης) , Καλαβριζιώτης(89’ Παναγιωτόπουλος Ι. , Παναγιωτόπουλος(71’ Ευθυμιόπουλος).

Αχελώος Αγγελοκάστρου: Τσιλίκας, Χόντος,Πάντης, Σαγάνας Γ.(46’ Νίκας), Αριστόπουλος,Ανδρεάκης ,Θώδης, Ζαλοκώστας Χ.(84’ Μπούτιβας),Σαγάνας, Φούντας(66’ Ζαλοκώστας Ε.), Αλεξάκης.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Καραβασίλης με βοηθούς την κ. Κοτρώτσου και τον κ. Κουτρομάνο.
1’ Ο Παναγιωτόπουλος θα πλασάρει σε κενή εστία θα διώξουν οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.
2΄ ΓΚΟΛ Ο Παναγιωτόπουλος θα γίνει αποδέκτης της μπάλα μέσα στην περιοχή και με ωραίο πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 1-0.
5’ Σουτ του Φούντα η μπάλα άουτ.
7’ Σουτ του Μυτιλήνη μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.
9’ ΓΚΟΛ Ωραία σέντρα του Βλάχου στο δεύτερο δοκάρι Με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή ο Μυτιλήνης θα κάνει το 2-0.
11’ ΓΚΟΛ Ωραία σέντρα από δεξιά του Χόντου κεφαλιά του Ζαλοκώστα η μπάλα στα δίκτυα.
12’ Σουτ του Καλαβριζιώτη η μπάλα άουτ.
34’ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου Θα κοντράρει πάνω στα σώματα.
43’ Εκτέλεση φάουλ του Ζαχαρόπουλου γυριστή κεφαλιά του Αλεξόπουλου η μπάλα άουτ.
50’ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου η μπάλα άουτ.
55’ Μπροστινή μπαλιά του Πάντη ο Θώδης θα σουτάρει θα κοψουν οι αμυντικοί.
60’ Οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι όμως ο κ. Καραβασίλης θα δείξει κίτρινη κάρτα στον Ζαλοκώστα για διαμαρτυρία.
65’ Ο Σαγάνας θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.
85’ Σουτ του Καλαβριζιώτη μετά από φάση διαρκείας μπλοκάρει ο τερματοφύλακας
93’ Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο αρχικά με σουτ του Μυτιλήνη και στη συνέχεια με τον Παναγιωτόπουλο Ι..