Στον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών ο Πανερυθραικός.Νίκησε στην παράταση τον Ναυπακτιακό με 2-1.

-Στο τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών πέρασε η ομάδα της Νέας Ερυθραίας που επιβλήθηκε με 2-1 του Ναυπακτιακού στην παράταση στο ουδέτερο γήπεδο του Κιάτου.

-Με δύο τέρματα του Αδραχτά στο 23 και στο 98′ ο Πανερυθραικός,με αυτογκόλ του Χατζή στο 66′ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μικελάτου μέσα στην περιοχή του Μολφέση ισοφάρισε ο Ναυπακτιακός

-O Πανερευθραικός πάει για το triple μετά από πρωτάθλημα και κύπελλο.

-Τις επόμενες ώρες ο αγώνας σε μαγνητοσκόπηση

Πανερυθραϊκός: Μολφέσης, Τριανταφύλλου (71’ Γλυνός), Γκριτζάς, Σαχσανίδης, Γκόλιας, Χατζής, Αδραχτάς, Λάσκαρης, Τσίπρας (111’ Τζανόπουλος Ι.), Αντωνιάδης, Παπάζογλου (118’ Μίκος)

Ναυπακτιακός Αστέρας: Ανδριόπουλος, Καζανάς, Μπράνης, Θεοχάρης, Ζαχαρόπουλος, Θανάσιος (85’ Καρτσακλής), Καραγιάννης, Γεωργακόπουλος (104’ Καλαβρουτζιώτης), Ψυχογιός, Μικελάτος, Σταυρακόπουλος (78’ Αδραχτάς)

Το φίλμ του αγώνα:

Πανερυθραικός – Ναυπακτιακός  1 – 0 (Ημίχρονο)

23′ ( 1-0) ο Πανερυθραικός με άπιαστο  αριστερό σουτ του Αδραχτά έπειτα από σέντρα του Παπάζογλου από τη μεγάλη περιοχή δεν μπόρει ο Ανδρεόπουλος να αντιδράσει, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

26΄ευκαιρία του Τσίπρα (Πανερυθραικός) με πλασέ μέσα από την περιοχή η μπάλα περνά λίγο άουτ.

27΄Τραγικό λάθος του Θεοχάρη εκμεταλλεύεται ο Αντωνιάδης ο οποίος επιχειρεί ψηλοκρεμαστό σουτ και τον Θεοχάρη να διώχνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

54΄πλασιέ του Γεωργακόπουλου ο Μολφέσης (τερμ) έδιωξε κόρνερ.Ευκαιρία για Ναυπακτιακό.

62΄ ΓΚΟΛ:  Εκτέλεση φάουλ του Μικελάτου αυτογκόλ με κεφαλιά ο Χατζής Ισοφάριση σε 1 – 1

66΄Σουτ του από αριστερά Σταυρόπουλου λίγο άουτ.

88΄στον αγώνα το αποτέλεσμα παραμένει 1-1

Λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα.Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην 20 λεπτη παράταση.Και αν χρειαστεί στη συνέχεια στη διαδικασία των πέναλτι…

Α’ΜΕΡΟΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

94′ Το σκορ παραμένει στο 1-1

98′ ΓΚΟΛ (2-1) προηγείται ο Πανερυθραικός με δεύτερο τέρμα του Αδραχτά

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Α ΜΕΡΟΥΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ  2-1

Β’ΜΕΡΟΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

106′ Ο Ανδρεόπουλος λέει όχι σε σουτ του Αδραχτά (Πανερυθραικού)

110′ Πανερυθραικός-Ναυπακτιακός 2 – 1

114′ το σκορ παραμένει 2-1. 6′ πριν το φινάλε της παράτασης