Συγκλονιστικό παιχνίδι μεταξύ ΠΑΣ Ναυπάκτου – Πήγασος .Φωτο-Βίντεο

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε το Σάββατο στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου όπου το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου πήρε σημαντική νίκη, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ, επί της ΦΙΜΠΑ Πήγασος Αγρινίου. Το ξεκίνημα ήταν πάλι χαλαρό για τα παιδιά του ΠΑΣ και έδωσαν το δικαίωμα στην ομάδα του Αγρινίου να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα. Όσα περνούσε η ώρα τα παιδιά έβρισκαν λύσεις και σε άμυνα και σε επίθεση με το ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 32-33. Στο 3ο δεκάλεπτο τα παιδιά του ΠΑΣ έκαναν την αντεπίθεση και με γρήγορο ρυθμό και καλή άμυνα πήραν προβάδισμα στο σκορ, παρά την πολύ κλειστή άμυνα ζώνης των αντιπάλων. Το φινάλε ήταν συγκλονιστικό καθώς η ομάδα του ΠΑΣ είχε το προβάδισμα αλλά η αστοχία στις βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα (1/4) έδωσαν την δυνατότητα στην ομάδα του Αγρινίου να φέρει το ματς στα ίσια δυο φορές, χωρίς αποτέλεσμα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 57-54.
Επόμενη αγωνιστική στο Αγρίνιο επί του Ιωνικού ’80 την Κυριακή 22/10/17 και ώρα 14:00
Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ 57 – 54
Δεκάλεπτα: Α 13-15, Β 19-18, Γ 16-11, Δ 09-10
Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θ.): Ντάλλας Φ., Κουτσογιάννης Ι., Μίχος Ι., Γαλάνης Ν., Φούντας Α. 11(1), Φούντας Φ., Σταμάτης Π. 16(1), Γκερς Στ. 1, Σταμούτσος Β., Ζαμπάρας Δ. 16, Μαντζαρίνης Α. 10, Αναγνωστόπουλος Φ. 3.