Συνέχισε το νικηφόρο σερί του o ΠΑΣ Ναυπάκτου.Φωτο-Βίντεο

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ 74-58
Την 5η του νίκη και ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε ο ΠΑΣ Ναυπάκτου το Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό «Παπαχαραλάμπειο» στάδιο, καθώς επικράτησε της Δόξας Πύρρου Άρτας με σκορ 74-58, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ‘Α ΕΣΚΑΒΔΕ.H ομάδα του ΠΑΣ ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι, δίνοντας εύκολους πόντους στους φιλοξενουμένους, κυρίως σε καταστάσεις 1vs1 και αμυντικού transition, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 14-16. Στη συνέχεια επέβαλλε πλήρως το ρυθμό της, ανεβάζοντας την πίεση στην άμυνα και έχοντας εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό πήρε προβάδισμα 10 πόντων στο ημίχρονο με σκορ 41-31. Ίδια εικόνα και στο 2ο μέρος, με τον coach του ΠΑΣ να βρίσκει λύσεις και από άλλους παίκτες που είχαν χρησιμοποιηθεί λιγότερο στα προηγούμενα ματς, αυξάνοντας έτσι το rotation της ομάδας, φτάνοντας στην νίκη με σκορ 74-58. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Αλεξανδρής με 18 πόντους και τον ακολούθησαν οι Πολύχρονος και Σίσκος με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από τους φιλοξενούμενους πρώτος σκόρερ ο Αναγνώστου με 12 πόντους.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A 14-16 B 27-15 Γ 16-15 Δ 17-12
ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (ΣΤΑΘΑΤΟΣ): Κατσίκας 2, Φρέγκου 2, Αλεξανδρής 18(3), Αμπλάς 4, Χαντζής 1, Παναγιωτόπουλος 2, Βαρελάς, Πολύχρονος 16(2), Αδαμόπουλος , Βουρλούμης 6(2), Σίσκος 15, Μπίρμπας 10.
ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ (ΚΙΦΟΚΕΡΗΣ): Μιχάλης 8,Τσακαλώτος 2,Μάνθας 6, Βάσιος 9(1), Σκούτας 4, Μάνδαλος 2, Τσίτσικας 9, Γείτονας 6, Αναγνώστου 12(2).