Το ντέρμπι στον Όμηρο

Ο  Όμηρος Νεχωρίου, σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, το οποίο παρακολούθησε αρκετός κόσμος, ήταν ο νικητής στο γειτονικό ντέρμπι καθώς επιβλήθηκε του Τρίκαρδου Κατοχής με σκορ 2-0.Οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Μπούνα στο 71′ και Μπορλάκη 80′ πήραν πολύτιμη νίκη και μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το φίλμ του αγώνα:
1′ Σε σέντρα από δεξιά ο Ι.Σεραφίγγος “τσίμπησε” τη μπάλαη οποία πέρασε άουτ
3′ Σουτ Ι. Σεραφίγγου ο Τσιάρας απέκρουσε
5′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ματσίγκα ο Τσιάρας μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια
10′ Σουτ Κράνη έξω από την περιοχή ο Δουλιώτης αποκρούει με τις γροθιές και απομακρύνουν οι αμυντικοί
14′ Μακρινό σουτ Ι.Σεραφίγγου ψηλά πάνω από τα δοκάρια
25′ Ο Μπούνας μπήκε στην περιοχή του Τρίκαρδου από πλάγια αριστερά έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ από την απέναντι πλευρά
26′ Σουτ Κράνη στην αγκαλιά του Δουλιώτη

30′ Ο Κουκορδέλης μετά από βαθιά μπαλιά βρέθηκε μόνος στην περιοχή, στην αρχή καθυστέρησε, επιχείρησε το σουτ με τον Δουλιώτη να αποκρ ούει σε κόρνερ
34′ Σέντρα Παπανικολάου από δεξιά ο Ι.Σεραφίγγος την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι άουτ
50′ Ο Καβαλιέρης εκτέλεση φάουλ και ο Αγγέλης μόνος μέσα στην περιοχή πήρε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ
52′ Ακυρώθηκε γκολ του Παπανικολάου ως οφσάϊντ
55′ Σέντρα Κράνη κεφαλιά Κουκορδέλη στην αγκαλιά του Δουλιώτη
68′ Ατομική προσπάθεια Κράνη που επιχείρησε το σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
71′ Γκοοολ 1-0 Ο Παπανικολάου κάνει τη σέντρα από δεξιά και ο Μπούνας με καταπληκτική κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο απέναντο “Γ” του ανήμπορου να αντιδράσει Τσιάρα
80′ Γκοοολ Από λάθος της άμυνας του Τρίκαρδου ο Μπορλάκης με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

Ομηρος Νεοχωρίου (Βασίλης Ξανθόπουλος): Δουλιώτης, θεοδωρίδης, Ματσίγκας (65′ Κοκώνης), Αλεξόπουλος, Ζαχαράκης, Κορομηλάς, Παπανικολάου (86′ Φράγκος Γ.), Καλύβας (57′ Τσώνης), Μπούνας, Σεραφίγγος (57′ Μπουρλάκης), Μούτσα
Τρίκαρδος Κατοχής (Γιώργος Ζήκος): Τσιάρας, Καβαλιέρης, Μπαλαμπάνης, Βαλτογιάννης, Ψηλός (81′ Γατσώρης), Σαμψώνας, Κουκορδέλης (79′ Φελιμέγκας), Φραγκούλης (73′ Καταπόδης), Κράνης, Αγγέλης, Σεραφίγκος Ευ. (86′ Μπαρμπαρούσης)