Τρίποντο και θέαμα από τον Ναυπακτιακό. Φωτο-ρεπορτάζ.

Στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Φλόγα Παλαιομάνινας ανέβηκε και πάλι ο Ναυπακτιακός Αστέρας μετα την νίκη με 4-1 μέσα στο Δοκίμι επι του Απόλλωνα

Η ομάδα της Ναυπάκτου ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, είχε τις ευκαιρίες να πάρει νωρίς κεφάλι στο σκόρ, κάτι που κατάφερε τελικά λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό με τον Καζανά.
Στην επανάληψη η ομάδα του Γίάννη Μακρή μπήκε καλύτερα, πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε για την ισοφάριση, κάτι που κατάφερε στο 66ο λεπτό με κεφαλιά του προωθημένου Γαρούφη.
Οι γηπεδούχοι δεν χάρηκαν και πολύ καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αγγελόπουλος με εκτέλεση φάουλ έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του και στο 76ο τελείωσαν οι ελπίδες για κάτι καλύτερο, όταν ο Καμμένος δέχεται δεύτερη κίντρινη για σκληρό φάουλ αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.
Στο 85ο λεπτό ο Αγγελόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκόλ ανεβάζει τον δείκτη στου σκόρ σε 1-3, για να έρθει στο 89′ ο Ψυχογιός στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, καθώς μόλις είχε περάσει αλλαγή, για να γράψει το τελικό 1-4
Διαιτητές: Γκιάφης, Κακατσίδης, Χουλιάρας
.
Ροή του αγώνα:
20′ Μπαλιά του Σχοινά στον Θεοχάρη που πιάνει το μονοκόματο σού άουτ
25′ Σούτ του Αγγελόπουλου η μπάλα φεύγει δίπλα απο το κάθετο δοκάρι αόυτ
33′ Κόρνερ του Αγγελόπουλου, κεφαλιά του Δενδρινού προς την εστία και διώχνει ο Γιάννης Τσακανίκας πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα
38′ Σέντρα σούτ απο δεξιά του Μικελάτου αιφνιδιάζει τον Θεοδωρακόπουλο αλλά η μπάλα φεύγει άουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι
42′ Γκολ: Ο Μικελάτος βγάζει την κάθετη στον Καζανά που είχε ξεχαστεί στην επίθεση, αυτός κάνει το σούτ και η μπάλα παρά την προσπάθεια του Θεοδωρακόπουλου που την βρίσκει καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1
66′ Γκολ: Εκτέλεση φάουλ του του Κοκώνη λίγο κάτω απο το κέντρο και ο Γαρούφης με κεφαλιά περνάει τη μπάλα πάνω απο τον Μούζο στέλνοντάς τη στα δίχτυα και ισοφαρίζει σε 1-1
70′ Γκολ: Ο Αγγελόπουλος με εκτέλεση φάουλ λίγο έξω απο την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2
72′ Συρτή σέντρα απο αριστερά του Αγγελόπουλου και πλασέ του Σχοινά απο κοντά φεύγει πάνω απο οριζόντιο  δοκάρι άουτ
75′ Σούτ του Κονίδα αποκρούει δύσκολα ο Θεοδωρακόπουλος
76′ Ο Καμμένος δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ
85′ Γκολ: Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Ρουμπάτο, βρίσκει στην περιοχή τον Αγγελόπουλο που πλασάρει εύστοχα για το 1-3
89′ Γκολ: Πάσα του Καραγιάννη στον Ψυχογιό που στην πρώτη του επαφή με την μπάλα πλασάρει εύστοχα για το 1-4