Φιλική «πεντάρα» της ΑΕΚ στη Λαμία

ΑΕΚ και Λαμία συνατήθηκαν απόψε σε φιλικό αγώνα κεκλεισμένων των θυρών, στο ΟΑΚΑ, για να μη μείνουν αδρανείς λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος.

Η Ένωση νίκησε 5-0 την ομάδα της Φθιώτιδας, με τον Αϊντάρεβιτς να ανοίγει το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ με μονοκόμματο αριστερό σουτ.

Το 2-0 ήρθε στο ημίωρο με πλασέ του Γιακουμάκη, έπειτα από κάθετη πάσα του Μπακασέτα, με τον πρώην φορ του Πλατανιά να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο της ομάδας του στο 44΄, από ασίστ του Αϊντάρεβιτς.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ο Χιμένεθ έκανε 10 αλλαγές ενώ ο Τεννές άλλαξε όλη την ενδεκάδα της Λαμίας και αυτό είχε ως συνέπεια να πέσει ο ρυθμός.

Στο 89ο λεπτό ο Χριστοδουλόπουλος έκανε το 4-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ δευτερόλεπτα πριν το τελικό σφύριγμα ο Μεληκιώτης έκλεψε την μπάλα και με «λόμπα» την πέρασε πάνω από τον Μελίσσα για το τελικό 5-0.