“Χόρευε” στην βροχή ο Α.Ο. Χάλκειας. Ρεπορτάζ

Την νίκη με 1-4 σημείωσε ο Α.Ο. Χάλκειας στο Ενωσιακό γήπεδο Μεσολογγίου  τον τοπικό Αστέρα Μεσολογγίου.

Αστέρας Μεσολογγίου: Κοκώρης , Μαντέλος, Παναγιωτόπουλος, Παπασπύρος(70’Χεζιραι), Φούντας(82Κοίνης), Αυτζής, Μωραΐτης,Παπαδόπουλος, Διαμαντόπουλος, Χριστοδουλάτος(56’ Ρούσσης).

Α.Ο. Χάλκειας: Ανδρεόπουλος, Δαδάνης(76’ Μαστραπάς), Νασόπουλος(83’ Μυλωνας Χ.), Κάκκος, Πελέκης,Ανδριτσόπουλος(72’ Μυλωνάς),Κάκκος, Αδραχτάς(66’ Ψυχογιός), Κάπο, Αλμπάνης.

Το φίλμ αγώνα:

3’ Γέμισμα του Ανδριτσόπουλου ο τερματοφύλακας με την βοήθεια των αμυντικών θα βγάλουν την μπάλα από την περιοχή.

5’ Σέντρα του Χριστοδούλάτου δεν μπορεί να πλασάρει στο δεύτερο δοκάρι ο Αυτζής.

11’ Μπροστινή μπαλιά για τον Γιαβρρούτα θα γυρίσει την μπάλα θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

15’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ ο Νασόπουλος θα πιάσει την κεφαλιά ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει όμως ο Αδραχτάς θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

35’ Εκτέλεση φάουλ του Διαμαντόπουλου κεφαλιά του Παπαδόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

36’ Θα γίνει το γέμισμα από παίκτη του Α.Ο. Χάλκειας θα υποδειχθεί σε θέση οφ σάιντ ο Αδραχτάς κάτω από διαμαρτυρίες.

42’ Ευκαιρία με τον Αδραχτά που δεν θα μπορέσει να πλασάρει τον τερματοφύλακα όπως θα ήθελε.

44’ ΓΚΟΛ Πάσα του Κάκκου στον Κάπο  ωραίο πλασέ 0-2.

53’ Ο Διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Μωραΐτης και θα στείλει την μπάλα ψηλά άουτ.

56’ Εκτέλεση κόρνερ ρου Κάκκου κεφαλιά του Κάπο η μπάλα άουτ.

58’Πάσα του Αδραχτά στον Κάκκο σουτ η μπάλα άουτ.

71’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου ο Νασόπουλος με κοντινό πλασέ θα κάνει το 0-3.

72’ ΓΚΟΛ Ο Ρούσσης θα μειώσει σε 1-3

82’ Μόνος του μέσα στην περιοχή ο Μωραΐτης δεν μπορεί να νικήσει τον Ανδρεόπουλο.

87’ ΓΚΟΛ Ο Μυλωνάς Αθ.με πλασέ θα κάνει το 1-4