Ισόπαλος ο Ναυπακτιακός με τον Θεσπρωτό. Φωτο-ρεπορτάζ

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 1
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 1

Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στον Θεσπρωτό Ηγουμενίτσας. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους καθώς προηγήθηκαν στο 10’ λεπτό με τον Γώγο. Η ομάδα του Δημήτρη Σκούνα που αγωνίστηκε  σε ακόμη ένα παιχνίδι λαβωμένη αφού έλειπαν επτά βασικοί ποδοσφαιριστές της, όμως κατάφερε να αντιδράσει και να πάρει τα ηνία του αγώνα και στο 39’ να ισοφαρίσει μετά το πέναλτι που κέρδισε ο Γραμματικόπουλος μετά από μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή . Την εκτέλεση ανέλαβε ο Θεοχάρης κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι δεν είχε ρυθμό με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας και να προσπαθούν να δημιουργήσουν κάποιες ευκαιρίες οι οποίες σταματούσαν πάνω στην καλά στημένη άμυνα του Θεσπρωτού.

Συνθέσεις ομάδων:
Ναυπακτιακός Αστέρας (Σκούνας):
Ζέρβας, Καζανάς, Κοκώνης, Νικολακόπουλος, Θεοχάρης, Κoily, Κώτσης, Κυριαζόπουλος, Γραμματικόπουλος, Κονίδας (75΄Γιαννόπουλος Π.), Γιαννόπουλος (88΄Κοντογιάννης).
Θεσπρωτός (Μουρούτης):
Κωνσταντάκος, Σουλιώτης, Κατσέλης (46΄Πανταζής), Μπέρτσος, Σταυρίδης, Ευθυμίου, Κασαρατέ, Μπίκας (90+ Κωνσταντίνου Ε.), Κωνσταντίνου (58΄Μητσέλος), Γώγος, Γκόλιας (88΄Χατζίου)

Ευχαριστούμε τα παιδιά του theball.gr καθώς και του sportime24.gr για την συνεργασία που είχαμε στο σημερινό παιχνίδι.

Το φίλμ του αγώνα:

2’ Σούτ του Κονίδα η μπάλα ψηλά άουτ.

10’ Γκοοολ Ασίστ του Ευθυμίου ο Γώγος με ωραίο πλασέ θα κάνει το 0-1

15’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γραμματικόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

17’ Σέντρα σουτ από δεξιά θα μπλοκάρει σταθερά ο Ζέρβας

19’ Σούτ του Μπίκα  θα μπλοκάρει ο Ζέρβας.

36’ Σέντρα του Γραμματικόπουλου ο Κωστής θα σουτάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή θα αποκρούσει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

39’Γκοοολ  Ο Γραμματικόπουλος θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή ο διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Θεοχάρης και θα ισοφαρίσει.

45’ Αντεπίθεση για τον Ναυπακτιακό ο Κωστής θα φύγει μόνος του θα κάνει την σέντρα θα προλάβει ο τερματοφύλακας προ του Γραμματικόπουλου.

57’ Βαθιά μπαλιά η οποία δεν θα μπορέσουν να την εκμεταλλευτούν οι επιθετικοί του Θεσπρωτού.

61’ Ωραία πάσα του Κονίδα ο Θεοχάρης δεν θα μπορέσει να κάνει την προβολή.

82’ Σουτ έξω από την περιοχή του Καζανά η μπάλα άουτ.

83’ Ωραία σέντρα του Κωστή θα διώξουν οι αμυντικοί.

87’ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.

91’ Σούτ του Θεοχάρη η μπάλα θα κοντράρει στην συνέχεια ο Γραμματικόπουλος θα σημειωθεί σε θέση οφ  σάιντ.

92’ Δεύτερη κίτρινη ο Ευθυμίου για τον Θεσπρωτό.