Μεγάλο παιχνίδι στο Αντίρριο 3-4 η ΑΕΜ τον Α.Ο. Χάλκειας. Φωτο-ρεπορτάζ

Ένα εκπληκτικό παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκα στο γήπεδο Αντιρρίου, στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν έξι γκολ τρία για την κάθε ομάδα με τον Α.Ο. Χάλκειας να καταφέρνει να φέρει το παιχνίδια στα ίσια με παίκτη λιγότερο. Στην επανάληψη το παιχνίδι δεν είχε τον ίδιο ρυθμό όμως είχε ακόμη δύο αποβολές για τους γηπεδούχους  και την ΑΕΜ να καταφέρνει με την χρυσή αλλαγή του Ζαρκάδα να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης. Τώρα τα πράγματα για τον Α.Ο. Χάλκειας γίνονται ακόμη πιο δύσκολα για να αποφύγει τα μπαράζ.

A.O. Χάλκειας: Γκιάτας, Δαδάνης, Διαμαντόπουλος,Πέττας, Μπίμπας, Κάπο, Ψυχογιός(62’Δημαράς), Κάκκος(59’Αλμπάνης),Καλαβριζιώτης, Γιαβρούτας, Ευθυμιόπουλος(79’Βαλής).

ΑΕΜ: Ζέρβας, Μπαλαούρας, Κοντομήτσος, Τραγούλιας, Πασπαλιάρης, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Ζαχαράκης(64′ Ζαρκάδας), Κράνης(92’Κάκκος),Ζέρβας, Βρέττας(80’Χαλαζιάς).

Το φίλμ του αγώνα:

8′ ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Μιχαλόπουλου αποκρούει ο Γκιάτας η μπάλα στο κάθετο δοκάρι στην επαναφορά ο Πασπαλιάρης θα κάνει το 0-1 με κοντινό πλασέ.

13′ ΓΚΟΛ Σούτ στην κίνηση του Κάπο λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή η μπάλα στα δίκτυα .

16′ Σέντρα σούτ του Κράνη αποκρούει ο Γκιάτας  νέο σουτ του Ζέρβα η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό κόρνερ.

22’ΓΚΟΛ Κάθετη πάσα του Μιχαλόπουλου στον Κράνη πλασέ του δεύτερου ο Γκιάτας δεν μπορεί να αποκρούσει.

26′ Μπροστινή μπαλιά για τον Μιχαλόπουλου σούτ στην κίνηση με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει ο Γκιάτας.

27′ Σέντρα του Βρέττα κεφαλιά “ψαράκι” του Μιχαλόπουλου ο Γκιάτας με την βοήθεια του δοκαριού θα σώσει την ομάδα του.

30′ Σούτ του Ζέρβα λίγο κάτω απο την μεσαία γραμμή η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο.

33′ ΓΚΟΛ Ατομική ενέργεια του Κράνη θα κερδίσει φάουλ σε καλή θέση ο Ζέρβας θα αναλάβει την εκτέλεση και θα κάνει με εντυπωσιακό τρόπο το 1-3.

34′ Σούτ του Γιαβρούτα η μπάλα άουτ.

38′ Ο Κάπο θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

42′ ΓΚΟΛ Με κοντινό πλασέ ο Ψυχογιός θα κάνει το 2-3.

44′ ΓΚΟΛ Ωραία σέντρα του Γιαβρούτα στο δεύτερο δοκάρι ο Κλαβριζιώτης με πλασέ θα στείλει την μπάλα στην κορυφή της εστίας του Ζέρβα κάνοντας το 3-3.

48′ Πλασέ του Βρέττα μπλοκάρει ο Γκιάτας.

57′ Σούτ του Ζέρβα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής αποκρούει σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Γκιάτας

58′ Εκτέλεση κόρνερ του Ζέρβα κεφαλιά του Βρέττα η μπάλα άουτ.

78′ Ο Δημαράς θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

86′ ΓΚΟΛ Ο Ζαρκάδας με ωραίο πλασέ θα κάνει το 3-4

87′ Ο Πέττας θα αποβληθεί με απευθείας κόκκινη.