ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟ 2019 ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Με δύο νίκες ξεκίνησε το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου, το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, για την 3η και 4η αγωνιστική του Β’ γύρου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ. Το Σάββατο στο κλειστό γήπεδο της αερογέφυρας Αγρινίου αντιμετώπισε την ομάδα του Αγρινίου ΦΙΜΠΑ Πήγασος. Τα παιδιά του ΠΑΣ μπήκαν νωθρά στο 1ο ημίχρονο, από την απραξία ενός μηνός, με κακές άμυνες και αστοχία στην επίθεση επέτρεψαν στην ομάδα του Αγρινίου να είναι κοντά στο σκορ 23-27. Στο 2ο ημίχρονο με περισσότερη πίεση στην άμυνα και αρκετά εύκολα καλάθια στο ανοιχτό γήπεδο βρήκε ρυθμό η ομάδα του ΠΑΣ και πήρε τελικά την εύκολη νίκη με σκορ 37-69.

Την Κυριακή σε εξ αναβολής αγώνα για την 3η αγωνιστική, η ομάδα του ΠΑΣ υποδέχθηκε στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου τον Γρ. Λιακατά Αιτωλικού. Ο δεύτερος συνεχόμενος αγώνας έκανε καλό στα παιδιά του ΠΑΣ, καθώς βρήκαν αγωνιστικό ρυθμό από την αρχή, παίρνοντας με το ξεκίνημα του αγώνα διψήφια διαφορά και τελικά την νίκη με σκορ 75-36.

Σημαντικό για την ομάδα του ΠΑΣ Ναυπάκτου είναι ότι σε δυο αγώνες χρησιμοποιήθηκαν 14 παιδιά, που είχε στην διάθεση του ο Ζησιμόπουλος Θεόφιλος, με αρκετό χρόνο συμμετοχής  αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες για την συνέχεια.

ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ    37 – 69 (12/01/2019)

Δεκάλεπτα:  Α 11-09, Β 12-18, Γ 04-26, Δ 10-16

Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θ.): Ντάλλας Φ 6, Βελέντζας Κ. 6, Κουτσογιάννης Χρ. 8,  Χόλεβας Ι. 4, Αλεξόπουλος Κ., Μίχος Ι. 17, Σταμάτης Π. 9(1), Γαλάνης Ν. 3, Κουφογιάννης Β. 6, Κωτσόπουλος Ι.,  Μαντζαρίνης Α. 8(1), Αναγνωστόπουλος Φ. 2.

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΓΡ.ΛΙΑΚΑΤΑΣ ΑΓΟ    75 – 36 (13/01/2019)

Δεκάλεπτα:  Α 24-10, Β 13-09, Γ 19-07, Δ 19-10

Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θ.): Ντάλλας Φ 4, Καπετανάκης Α. 4, Κουτσογιάννης Χρ. 9,  Χόλεβας Ι. 5, Αλεξόπουλος Κ. 3, Βελέντζας Κ. 6, Σταμάτης Π. 12(2), Γαλάνης Ν. 17, Κουφογιάννης Β. 1, Κωτσόπουλος Ι. 4,  Μαντζαρίνης Α. 6, Σταμούτσος Β. 4.