Νίκη για τις Κορασίδες του ΠΑΣ

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 47-41

Μεγάλη εντός έδρας νίκη πήραν οι Κορασίδες του ΠΑΣ Ναυπάκτου καθώς επικράτησαν επί του Χαρίλαου Τρικούπη με σκορ 47-41, την Κυριακή 10Φεβρουαρίου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστής τηςΒ΄φάσης του Πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ. Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Σπύρου Σταυρόπουλου παρουσιάστηκε πολύ δυνατή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και αποφασισμένη για το θετικό αποτέλεσμα.Με αργές επιθέσεις και σωστή διαχείριση των φάουλ, τα κορίτσια του ΠΑΣ βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με σκορ 24-19. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν περισσότερο, αλλά αυτό δεν δημιούργησε πρόβλημα στις παίκτριες της Ναυπάκτου οι οποίες αντέδρασαν άψογα σε άμυνα και επίθεση και έχοντας σε καταπληκτική μέρα την Καλλιαμπάκου και την Αναγνωστοπούλου ( η οποία αγωνίστηκε με πυρετό) έβρισκαν το δρόμο προς το καλάθι.Πολύ καλή  απόδοση επίσης είχαν οιΛάμπου, Σταυροπούλου, Μπανιά καιΖαρνομήτρου.Θετική παρουσία είχαν επίσης και οι δύο μικρές της ομάδας, Τσέλιου και Αθανασοπούλου που στάθηκαν εξαιρετικά όσο χρόνο χρειάστηκε να βοηθήσουν στο παρκέ. Τέλος την πρώτη τους συμμετοχήμε τα χρώματα της ομάδας έκαναν οι αθλήτριες Καραταράκη και Υμεράι.

Αυτή την Κυριακή τα κορίτσια του ΠΑΣ θα ταξιδέψουν στην Λευκάδα για να αντιμετωπίσουν την τοπική ομάδα της Νίκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: Α8-15 Β16-4  Γ9-15  Δ14-7

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταυρόπουλος Σπύρος): Τσέλιου 2, Σταυροπούλου, Αναγνωστοπούλου 20, Αθανασοπούλου, Καλλιαμπάκου21, Λάμπου2, Μπανιά, Ζαρνομήτρου 2, Καραταράκη, Υμεράι.