Νίκη για το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΑΛΦΑ ’93    57-56

Την πρώτη νίκη έκανε το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου για την 2η αγωνιστική της Β φάσης του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ, το Σάββατο στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου με αντίπαλο την Άλφα ’93. Συγκλονιστικό ματς καθ’ όλη την διάρκειά του σε μια ζεστή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλοι της ομάδας του ΠΑΣ. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι τα λάθη των παιδιών του ΠΑΣ ξεκίνησαν καλύτερα το 1ο ημίχρονο και πήραν μια διαφορά τεσσάρων πόντων 27-31. Στο 2ο ημίχρονο τα παιδιά του ΠΑΣ έσφιξαν την άμυνα και κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό του παιχνιδιού και προηγήθηκαν με την λήξη του 3ου δεκαλέπτου 46-43. Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα του Ζησιμόπουλου Θεόφιλου με όπλο την άμυνα κατάφερε και διατήρησε την πρωτοπορία στο σκορ, παρά την αντεπίθεση της ομάδας του Αγρινίου και πήρε το σημαντικό ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 57-56.

Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 16/03/2019 στην Πρέβεζα στις 14:00 με αντίπαλο την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου Νικόπολη Πρέβεζας.

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΑΛΦΑ ‘93  57-56

Δεκάλεπτα: Α 14-16 Β 13-15 Γ 19-12 Δ 11-13

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θ.) Ντάλλας Φ. 6, Καπετανάκης Α., Κουτσογιάννης Χ. 3, Χολέβας Ι., Βελέντζας Κ. 1, Μίχος Ι. 11, Σταμάτης Π. 15, Γαλάνης Ν. 6,  Κουφογιάννης Β. 5, Αλεξόπουλος Κ., Σταμούτσος Β., Αναγνωστόπουλος Φ.11(3).