Ντέρμπι δύναμης – και αμφισβητούμενων φάσεων το Ναυπακτιακός – ΑΕΜ. Φωτο-ρεπορτάζ

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 1

ΑΕΜ 1

Ισόπαλο το αναβληθέν ντέρμπι στο Παπαχαραλάμπειο μεταξύ Ναυπακτιακού και ΑΕΜ. Σε ένα ντέρμπι που αυτή την φορά παίχτηκε ποδόσφαιρο όμως με παράπονα από Ναυπακτιακό.Όσον αφορά τον Ναυπακτιακό για τρεις περιπτώσεις πέναλτι που ο κ. Κέκελος αρνήθηκε  ωστόσο οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται πως στην αρχή της φάσης στο γκολ του Ναυπακτιακού υπήρχε οφ σάιντ και  ο κ. Χουλιάρας δεν το καταλόγισε .

δείτε σε λίγη ώρα από το βίντεο του αγώνα που θα αναρτηθεί στο Nafpaktianews.gr βγάζοντας τα δικά σας συμπεράσματα .

Αυτό που αξίζει να επισημάνουμε είναι πως πραγματοποιήθηκε ένα πάρα πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες.

Η ΑΕΜ αν και ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και μόλις στο 9′ έφτασε στο γκολ με τον Θανάση Μιχαλόπουλο δεν κατάφερε να κρατήσει των έλεγχο του αγώνα με τον Ναυπακτιακό να προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα της και φτάνει τελικά στο γκολ με τον Δημητρακόπουλο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για γκόλ. Σημαντικότερη στιγμή ήταν όταν ο Λαγός θα διεκδικήσει μια χαμένη μπαλιά και με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Υ.Γ. Επίσης κάτι που δεν πρέπει να περάσει στα ψηλά είναι η πάρα πολύ καλή δουλειά της αστυνομικής διεύθυνσης που σε συνεργασία με το Α.Τ. Ναυπάκτου και τις ομάδες δεν χρειάστηκε η παραμικρή επέμβαση τους σε ένα παιχνίδι που είχε πάρα πολύ κόσμο.

Ναυπακτιακός:Ανδρεόπουλος(60′ Δουλιώτης), Καζανάς, Σταυρόπουλος(55’Μήτρου),Μπαλαμπάνης,Δημόπουλος,Κονίδας,Λαγός, Θεοχάρης,Δημητρακόπουλος(72′ Καλαβρουζιώτης),Καραγιάννης,Παπαποστόλου.

ΑΕΜ: Ζέρβας, Μπαλαούρας,Κοντομήτσος,Τραγουλιάς, Πασπαλιάρης Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Ζαχαράκης, Κρανής, Ζερβάς(65’Ζαρκαδας),Βασιλάρης.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Κέκελος με βοηθούς τους κ. Χουλιάρα και κ. Κουτρουμάνο.

Το φίλμ του αγώνα:

9′ ΓΚΟΛ σέντρα του Κοντομήτσου κεφαλιά ο Μιχαλόπουλος η μπάλα στα δίκτυα.

11′ Ο Δημητρακόπουλος θα βγεί σε θέση τετ α τετ θα δεχθεί το μαρκάρισμα ο Δημητρακόπουλος από τον Ζέρβα μέσα στην περιοχή ο κ. Κέκελος δεν θα καταλογίσει πέναλτι κάτω από έντονες διαμαρτυρίες από τον Ναυπακτιακό.

16’Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου η μπάλα λίγο άουτ.

29′ Ο Λαγός θα δεχθεί μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή θα ζητήσει πέναλτι όμως ο κ. Κέκελος θα πεί όχι.

31′ Σουτ του Κράνη η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

37’Σέντρα του Καζανά κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα άουτ,

38’Σουτ του Καραγιάννη η μπάλα θα περάσει άουτ.

47’Σούτ ο Λάγος η μπάλα λίγο άουτ.

51’ΓΚΟΛ Μπροστινή μπαλιά του Καραγιάννη ο Λαγός βγαίνει στην πλάτη της άμυνας θα κάνει συρτή σέντρα στον Δημητρακόπουλο που με κοντινό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων πως στο ξεκίνημα της φάσεις υπήρχε οφ σάιντ.

54′ Συρτό δυνατό σούτ του Θεοχάρη έξω από την περιοχή μπλοκάρει σταθερά ο Ζέρβας.

56’Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά του Μήτρου η μπάλα άουτ.

72′ Εκτέλεση φάουλ του Ζαρκάδα γυριστό σουτ του Μπαλαούρα η μπάλα άουτ.

76′ Μπροστινή μπαλιά η οποία πηγαίνει κατευθείαν στην αγκαλιά του Ζέρβα τη  διεκδίκησε ο Λαγός και κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Ζέρβα περνώντας  άουτ.

82’Σούτ του Παπαποστόλου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο

85′ Σουτ του Καζανά μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.

86′ Ο Δημόπουλος θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

89′ Δεύτερη κίτρινη και στον Μιχαλόπουλο και η ΑΕΜ με δέκα παίκτες.

90′ Ο Μήτρου θα πέσει μέσα στην περιοχή ο Ναυπακτιακός θα ζητήσει πέναλτι.