Οδηγεί και πάλι την κούρσα – Μόνος στην κορυφή ο Παναμβρακικός.

Μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα των μπαράζ για την άνοδο στη Γ΄Εθνική βρίσκεται ο Παναμβρακικός Μπούκας.
Η ομάδα της Μπούκας κέρδισε στην Αμφιλοχία τη Φλόγα Παλαιομάνινας με σκορ 3-0.
Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα, Στο 57′ ο Πιστιόλης έχασε σημαντική ευκαιρία να βάλει τη Φλόγα μπροστά στο σκορ αλλά το πλασέ που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι. Η Παναμβρακικός προηγήθηκε στο 63′ με τον Παναγιώτη Τσιούνη και στο 75′ ο Θανάσης Καβαλλάρης με πλασέ από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Αποστόλης Τσιούνης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 83′.

Οι φάσεις του αγώνα:
3’ Κεφαλιά του Τσιούνη Απ. αποκρούει ο Κατερινόπουλος.
7’ Σέντρα του Τσιούνη Π., ο Βασιλάρης μόλις άουτ.
13’ Μακρινό σουτ του Βασιλάρη άουτ.
16’ Πάσα του Τσιούνη Απ΄. στο Τσιούνη Π. ο οποίος σε κενό τέρμα σουτάρει άουτ.
28’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Νάκος για τη Φλόγα, αποκρούει ο Ρόκκος.
46’ Σέντρα του Δράκου, χλιαρή κεφαλιά του Καβαλλάρης μπλοκάρει ο Κατερινόπουλος.
56’ Ο Πιστιόλης φεύγει μ΄νος του στην πλάτη της άμυνας του Παναμβρακικού σουτάρει άουτ.
58’ Στην αντεπίθεση ο Πιστιόλης για τη Φλόγα, σουτάρει, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Ρόκκου, στην επαναφορά ο Νάκος σουτάρει στα σώματα των αμυντικών.
61’ Ασιστ πάσα του Μούτσα στον Τσιούνη Π. που πλασάρει κάνοντας το 1-0.
76’ Σουτ του Μακρή η μπάλα  στο κάθετο δοκάρι και ο Καβαλάρης με σουτ στην επαναφορά κάνει το 2-0.
85’ Αριστοτεχνικό απευθείας χτύπημα φάουλ του Τσιούνη Απ. στην αροστερή γωνία του Κατερινόπουλου έγραψε το 3-0.
Κορυφαίοι για τους νικητές οι: Τσιούνης Π., Τσιούνης Απ., Μούτσα και Δράκος
Από την Φλόγα διακρίθηκαν: Λίτσιος, Νάκος, Ντζιμάνης.
Συνθέσεις:
Παναμβρακικός:Ρόκκος, Μακρής, Βασιλάρης, Κοκκώνης Ε. Κάκκος,(43’ λ.τ.Μπεκατώρος), Σαμψώνας, Τσιούνης Απ., Δράκος(78’ Καβαλλάρης Κ.), Τσιούνης Π.(70΄Κωκκώνης Σπ.), Καβαλλάρης Αθ., Μούτσα.
Φλόγα Παλαιομάνινας: Κατερινόπουλος, Νταλαπέρας, Νούλας, Στριμμένος, Λίτσος, Ψηφής, Σαμψώνας, Ντζιμάνης, Πιστιόλης, Νάκος, Χριστόπουλος.