Σημαντική νίκη για τον Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός κέρδισε με 2 – 1 τον Απόλλωνα και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα προηγήθηκε στο 3ο λεπτό με γκολ του Ουίλιαν μετά από πάσα του Τσοκάνη και στο 25΄ έκανε το 2 – 0 με γκολ του Μοράρ. Όμως στο 2ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με το Μπεντινέλι και άγχωσαν τον Παναιτωλικό που κράτησε τελικά το “τρίποντο” ως το τέλος.

Το φιλμ του αγώνα.

3΄ Γκολ. Γέμισμα του Άργκους στον Τσοκάνη που από αριστερά κάνει το γύρισμα στον Ουίλιαν και αυτός με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.
 Σουτ του Μπεντινέλι απέκρουσε ο Κυριακίδης.
 Σέντρα του Κοντοέ από δεξιά ο Ελ Χέλβε κάνει το σουτ στην κίνηση λίγο πάνω από το δοκάρι.
19΄ Φάουλ του Μοράρ η μπάλα έφυγε άουτ.
25΄ Γκολ. Πάσα του Ντίας στο Μοράρ που με σουτ λίγο έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Χουάντερσον για το 2 – 0.
30΄ Σέντρα του Ακόστα από δεξιά κεφαλιά του Λούκιτς άουτ.
40΄ Σέντρα του Μαρινάκη ο Λούκιτς βρήκε τη μπάλα που πήρε πορεία προς το τέρμα ο Χουάντερσον έδιωξε και στη συνέχεια πρόλαβε ξανά πριν ο Μοράρ γίνει επικίνδυνος.
47΄ Γκολ. Πάσα του Ντεφεντερίκο στο Μπεντινέλι που απέναντι από τον Κυριακίδη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 – 1.
50΄ Σουτ του Μπεντινέλι απέκρουσε ο Κυριακίδης.
55΄ Κόρνερ του Λουσέρο οι αμυντικοί έδιωξαν και ο Μπαρμπόσα έκανε σουτ που απέκρουσε ο Χουάντερσον.
56΄ Ο Ακόστα βγαίνει απέναντι στον Κυριακίδη πλασάρει και διώχνει με τα πόδια ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
59΄ Ο Ντίας από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή σουτάρει άουτ.
64΄ Κόρνερ του Λουσέρο κεφαλιά του Μάζουρεκ άουτ.