Στην ελίτ του μπάσκετ τα Εκπαιδευτήρια ΠΑΝΟΥ

Τη νίκη-πρόκριση στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης ΛυκείωνΕλλάδας- Κύπρου για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά,πήρε η ομάδα μπάσκετ των Εκπαιδευτηρίων ΠΑΝΟΥ, καθώς επικράτησε με σκορ 39-52 του 9ου ΓΕ.Λ. Πειραιά, στον προημιτελικό αγώνα που διεξήχθη την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017 στο κλειστό γυμναστήριο Κερατσινίου «Π.Μπακογιάννης». Οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου είχαν ελαφρύ προβάδισμα 6 πόντων στο 1ο ημίχρονο και με ένα επιθετικό ξέσπασμα στο 3ο δεκάλεπτο διεύρυναν τη διαφορά στους 17 πόντους και πήραν εύκολα το εισιτήριο για το FinalFourτης διοργάνωσης που θα διεξαχθεί στην Λεμεσό της Κύπρου το διάστημα 30-31 Μαρτίου 2017. Πέραν των Εκπαιδευτήριων ΠΑΝΟΥ τα σχολεία που συμπληρώνουν την τετράδα είναι το Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, τα Εκπαιδευτήρια Λαμπίρη από την Αθήνα και η Πρωταθλήτρια της Κύπρου. Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας !!!

9ο ΓΕΛ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΑΝΟΥ 39-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A:08-11 Β 11-14 Γ 12-23 Δ 08-04
ΕΚΠ.ΠΑΝΟΥ (Σταθάτος):Δατσιάδης , Καμπάς, Αδαμόπουλος, Γραμματικός, Κυριλής 19(3), Καραΐσκος 2, Πατσαντζόπουλος 4, Γκάτζιος 9, Κουμουνδούρος, Μπαρδάκας , Σανδραμάνης 15, Βύρλας 3.