Συνεχίζει αήττητο το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου. Φωτό-Βίντεο

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΗΤΤΗΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Την 6η του νίκη πέτυχε το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου, την Κυριακή στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ, απέναντι στην ομάδας του Αίολου Αστακού. Τα παιδιά του ΠΑΣ έδειξαν από την αρχή του αγώνα την ανωτερότητά τους και από το πρώτο 10λεπτο έχτισαν μια διαφορά πάνω από τους 10 πόντους, με πίεση στην άμυνα και αρκετά εύκολα καλάθια. Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του ΠΑΣ να προηγείται 36-15, δίνοντας την ευκαιρία στον Ζησιμόπουλο Θεόφιλο να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής σε όλα τα παιδιά της ομάδας και να δοκιμάσει διάφορα σχήματα. Η προσπάθεια όλων των παιδιών ήταν ικανοποιητική, με εξαίρεση κάποια λάθη συνεννόησης στην άμυνα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 70-43.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 18/11/2018 στον Αγρίνιο με την, επίσης αήττητη ομάδα του ομίλου, Άλφα ’93.

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ    70 – 43

Δεκάλεπτα:  Α 22-08, Β 14-07, Γ 13-12, Δ 21-16

Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θ.):Ντάλλας Φ. 8, Κουτσογιάννης Χρ. 2, Αλεξόπουλος Κ. 6, Χολέβας Ι. 2, Βελέντζάς Κ., Ντάλλας Φ. 4, Σταμάτης Π. 24, Γαλάνης Ν. 13, Κουφογιάννης Β.,  Σταμούτσος Β., Μανταρίνης Α. 2, Αναγνωστόπουλος Φ. 9.