Τα Εκπαιδευτήρια ΠΑΝΟΥ στον τελικό του Νομού Αιτ/νίας

2ο ΓΕΛ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΑΝΟΥ 26-62

Τη νίκη – πρόκριση στον τελικό του Νομού Αιτ/νίας του Σχολικού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Λυκείων, πήρε η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων ΠΑΝΟΥ, καθώς επικράτησε με σκορ 26-62  του 2ου ΓΕ.Λ. Μεσολογγίου, την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου στο ΔΑΚ Μεσολογγίου. Οι παίκτες των Εκπαιδευτηρίων μπήκαν από την αρχή δυνατά στον αγώνα, ήταν συγκεντρωμένοι και δεν έδωσαν περιθώριο στους γηπεδούχους να διεκδικήσουν τη νίκη, κλείνοντας το ημίχρονο με 18 πόντους διαφορά με σκορ 11-29. Ίδια εικόνα και στο 2ο ημίχρονο με την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων να δοκιμάζει διάφορα σχήματα, κρατώντας τη διαφορά σταθερά πάνω από τους 30 πόντους και να έρχεται φυσιολογικά το τελικό 26-62. Πρώτος σκόρερ από τα Εκπαιδευτήρια  ο Καραΐσκος με 16 πόντους και τον ακολούθησαν οι Σανδραμάνης και Μπαρδάκας που σημείωσαν από 9.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A06:21  Β 05-08 Γ 07-19 Δ 08-14

ΕΚΠ.ΠΑΝΟΥ (Σταθάτος): Δατσιάδης 8,  Αδαμόπουλος 2, Κάσσαρης 1, Κυριλής 5(1), Καραΐσκος 16, Νικολάου , Γκάτζιος 7(1), Αργυρόπουλος 3,  Γραμματικός 2, Μπαρδάκας 9, Σανδραμάνης 9, Βύρλας .

Στον τελικό του Νομού η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων μας θα αντιμετωπίσει το ΓΕΛ Αγρινίου,  την Παρασκευή 10  Φεβρουαρίου στο ουδέτερο γήπεδο του Μεσολογγίου.