Την πυρπόλησε ο Ναυπακτιακός…

Ναυπακτιακός – Πλαγιά 4-1

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 12’ μετά από πάσα του Ζαχαρόπουλου στο Γλωσσόπουλο που με πλασέ κάνει το 1-0.Στο 18’ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς μετά από κόρνερ του Καπότη η μπάλα από διαδοχικές κεφαλιές φτάνει στο Μπουρδάρα και γίνετε το 1-1. Στο 35’ ο Ναυπακτιακός πήρε κεφάλι πάλι στο σκορ μετά από κάθετη πάσα του Αλμπάνη ο Αδραχτάς φεύγει στην πλάτη της άμυνας πλασάρει και κάνει το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο λόγω της πολύς βροχής δεν είχε πολλές φάσεις αν και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν  απειλήσουν όσο το σκορ παρέμενε 2-1.Στο  85’ Γλωσσόπουλος δίνει στον Ανδριτσόπουλο που αποφεύγει δυο παίκτες μέσα στην περιοχή σουτάρει και κάνει το 3-1. Το τελικό σκορ έκανε στο 86’ ο Γλωσσόπουλος μετά από πάσα του Αδραχτά  πλάσαρε από κοντά και έκανε το 4-1.

Οι σημαντικότερες φάσεις του αγώνα:

1’ φάουλ Γλωσσόπουλος αριστερό κάθετο δοκάρι

12’Γκοοολ Από πάσα Ζαχαρόπουλου με πλασέ ο Γλωσσόπουλος 1-0

18’Γκοολ Κόρνερ από Καπότη πρώτη κεφαλιά Μωραίτης Β. δεύτερη κεφαλιά Μπουρδάρας Β. 1-1

35’ Γκοολ κάθετη μπαλιά του Αλμπάνη φευγει στην πλάτη της άμυνας ο Αδραχτάς πλασάρει και κάνει το 2-1

85 Γκοοολ ο Γλωσσόπουλος πασάρει σε Ανδριτσόπουλο που απέφυγε δυο παίκτες σουτ μέσα αριστερά στην περιοχή ασθενής απόκρουση και η μπάλα στα δίκτυα 3-1

86’ Γκοοολ Πάσα Αδραχτά σε Γλωσσόπουλο πλασάρει από κοντά και στέλνει την μπάλα στα δίκτυα 4-1