Φιλική νίκη της Παλαιοπαναγιάς με τον Προμηθέα Χάλκειας

Πολύ καλή εμφάνιση από  την Παλαιοπαναγιά στο φιλικό με τον Προμηθέα Χάλκειας σήμερα το απόγευμα στις 18:30 στο γήπεδο του Ξηροπήγαδου. Η  Παλαιοπαναγιά έκανε το 1-0 με τον Μαράτζα 20’ , ο  Προμηθέας πίεσε και μετά από λάθος της άμυνας η μπάλα πήγε στο Ζέλιο Κ.  πλάσαρε  και έκανε το 1-1 στο 30’ που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Προμηθέας ξεκίνησε με δύο χαμένες ευκαιρίες αλλά  η Παλαιοπαναγιά συνήλθε γρήγορα και πήρε ξανά τον έλεγχο του αγώνα. Στο 55’ ο Κοντός κάνει το 2-1 για την Παλαιοπαναγιά με σουτ από κοντινή απόσταση και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Καραμπέτσας στο 75’  μετά από  εξαιρετική  πάσα του Μίρο  Πέκεζ  στο Κοντό που έκανε την σέντρα για το κεφάλι του Καραμπέτσα και εκείνος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.