Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ναυπακτιακός – Ολυμπιακός Παναιτωλίου

Ο Ναυπακτιακός ανώτερος σε όλο το παιγνίδι επί του Ολ.Παναιτωλίου,δεν κατάφερε τις πολλές φάσεις να μετατρέψει σε γκολ που θα του επέτρεπε να περάσει ένα άνετο ή λιγότερο αγχωτικό απόγευμα.Παρόλα αυτά το ζητούμενο ήταν το τρίποντο και το πήρε.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος στο 28′ με ψηλοκρεμαστό σουτ από μακρυά Θανασιός.Κατα τ’αλλα λιγοστός για μια ακόμη φορά ο κόσμος στο γήπεδο,κοντά στην ομάδα οι φανατικοί του crazyclab οι οποίοι πωλούσαν το νέο κασκόλ της ομάδας στην τιμή των 15 ευρώ,άριστης ποιότητας που πρέπει να αποκτήσουν όλοι οι φίλαθλοι.

Στο φιλμ του αγώνα,μόλις στο 5′ του αγώνα,από προσπάθεια του Γλωσσόπουλου ο Αδραχτάς έπιασε συρτό σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του  Κατσάδα,πορτιέρο του Ολυμπιακού Παναιτωλίου.

Στο 8′ έπειτα από φάουλ στον Ανδριτσόπουλο στο ύψος της μεγάλης περιοχής,η μπάλα κατέληξε άουτ από τα πόδια του Γλωσσόπουλου.Στο 12′ ατομική ενέργεια του Αδραχτά,η μπάλα μετά το διαγώνιο συρτό σουτ που επιχείρησε,κατέληξε άουτ.Στο 27′ σειρά του Θεοχάρη με κεφαλιά απειλεί τον  Κατσάδα χωρίς αποτέλεσμα μετά από σέντρα του Δημόπουλου.Στο αμέσως επόμενο λεπτό όπως αναφέραμε νωρίτερα,ο Θανασιός με ψηλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ,κάνοντας το 1-0.Στο 33′ άλλο ένα σουτ του Γλωσσόπουλου πέρασε άουτ,για να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη στο 54′ συρτό σουτ του Καμζέλη του Παναιτωλίου φεύγει άουτ.Στο 65’επίσης σουτ του Ζαχαρόπουλου λίγο άουτ,στο 70′ ο ίδιος παίκτης του Παναιτωλίου Καμζέλης επιχειρεί εκ νέου σουτ αλλά ο Γκιάτας αποκρούει και στο 75′ ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματά του ο Ναυπακτιακός,με τον Αδραχτά,όταν ολιγώρησε απέναντι στον τερματοφύλακα,η μπάλα αποκρούστηκε από τον Κατσάδα,και κατέληξε κόρνερ.