Super Cup 2016: Πήρε το Super Cup ο Ναυπακτιακός …Φωτο-ρεπορτάζ-Βίντεο απονομές.

Σε λίγο στιγμιότυπα του αγώνα.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 4

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ 0

Το Super Cup Αιτωλοακαρνανίας κατέκτησε ο Ναυπακτιακός απέναντι στον Α.Ο. Χάλκειας.Ο Ναυπακτιακός ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να φτάσει μόλις στο 2′ στο γκολ με τον Καραγιάννη.  Ο Α.Ο. Χάλκειας μετά το γκολ προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως επιτυχία. Ο Ναυπακτιακός γρήγορα όμως πήρε ξανά τον έλεγχο του αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στην επανάληψη στο 58′ θα διπλασιάσει τα τέρματα του με τον Σταύρο Λαγό και στο 72′ πάλι με τον ίδιο θα καθαρίσει γρήγορα το μάτς.  Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 90′ ο Καζανάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο 7ος τελικός ήταν αφιερωμένος στο σύλλογο γονιών παιδιών και νεοπλασματική ασθένεια Φλόγα και στο ημίχρονο του αγώνα ο Ιατρός κ. Τιλιγάδας ενημέρωσε του θεατές για το πόσο σημαντικό είναι όλοι να συμμετέχουμε και γίνουμε δοτές μυελού των οστών.

Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος , Καζανάς, Μπαλαμπάνης, Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Καλαβρουζιώτης(82′ Θεοχάρης),Λαγός, Κονίδας, Παπαποστόλου,Καραγιάννης(76′ Σταυρόπουλος).Δερβίσης(68′ Ανδριτσόπουλος).

Α.Ο. Χάλκειας: Γκιάτας, Κάπο, Βαλλής(65′ Διαμαντόπουλος), Πέτας, Μπίμπας, Μυλωνάς(59’Αδραχτάς), Ψυχογιός(66’Δημαράς),Κάκκος,Καλαβριζιώτης, Γιαβρούτας, Αλμπάνης.

Διαιτητής ο κ. Γκιάφης με βοηθούς τον κ. Κακατσίδης και ο κ. Κουτρομάνος.

Το φίλμ του αγώνα:

2′ Από μπαλιά του Δερβίση ο Λαγός με παράλληλη σέντρα θα βρεί τον Καραγιάννη ο οποίος θα πλασάρει εύστοχα από κοντά τον Γκιάτα ανοίγοντας το σκόρ.

13′ Σουτ του Γιαβρούτα η μπάλα θα περάσει άουτ,

18′ Σούτ του Παπαποστόλου η μπάλα θα περάσει άουτ.

21’Ο Γκιάτας θα αποκρούσει με τα πόδια το πλασέ του Λαγού από θέση τετ α τετ.

30′ Σούτ του Κάπο η μπάλα πέρασε άουτ.

31′ Μακρινό σούτ του Παπαποστόλου βλέπει τον Γκιάτα εκτός εστίας καταλήγει άουτ,

44’Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου αποκρούει με εντυπωσιακό τρόπο ο Γκιάτας.

50′ Σέντρα του Καλαβριζιώτη κεφαλιά του Πέτα αποκρούει ο Ανδρεόπουλος σε κόρνερ

58′ ΓΚΟΛ Από ατομική ενέργεια του Δημόπουλου και ασίστ του Καραγιάννη στον Λαγό ο τελευταίος διπλασιάζει τα τέρματα του Ναυπακτιακού.

60′ Σούτ του Δερβίση η μπάλα πέρασε άουτ.

71′ Σούτ του Παπαποστόλου αποκρούει ο Γκιάτας.

72′ ΓΚΟΛ Ο Λαγός πλασάρει τον Γκιάτα ύστερα από πάσα του Καραγιάννη και κάνει το 3-0.

76′ Σούτ του Γιαβρούτα καταλήγει άουτ.

84’Σουτ του Σταυρόπουλου στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

90’ΓΚΟΛ Σε μαρκάρισμα του Κάπο στον Λαγό ο κ. Γκιάφης καταλογίζει πέναλτι. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Καζανάς και κάνει το 4-0.