Α’ Φωκίδας :Πήραν το ντέρμπι οι Δωριείς

bb

ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                        –  2

Οι Δωριείς Μανάγουλης αναδείχθηκαν νικητές στο τοπικό ντέρμπι που διεξήχθη την περασμένη Κυριακή στο γήπεδο Μαλαμάτων αφού επικράτησαν της Γλυφάδας με 2-0. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη έφτασε σε μια εύκολη  νίκη, που την έφερε μόνη στην 4η θέση της βαθμολογίας, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Άνοιξε το σκορ στο 27’ με σουτ του Παπακωστόπουλου ύστερα από μπαλιά ακριβείας του Γλωσσόπουλου, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Δημητρόπουλος με ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή στο 47’.

Γλυφάδα (Τζ. Ζέρβας): Αποστολόπουλος, Τρίγκας (60’ Σκραπαλιού), Αδρασκέλλας, Χονδροκώστας,  Γιαννόπουλος, Φλέγγας Β., Τσίκας, Γιαβρούτας,  Φλέγγας Χ, Φλέγγας Γ.,  Φλέγγας Ι.

Δωριείς Μανάγουλης (Κ. Κουβέλης): Παναγόπουλος, Δημόπουλος,  Αποστολόπουλος (70’ Δανιάς), Θανασιός, Κονίδας, Τσουκαλάς, Τσέλιος, Μπακούλας (87’ Κάτσενος), Γλωσσόπουλος, Δημητρόπουλος (81’  Ζαβέρδας), Παπακωστόπουλος.

Ακολουθήστε το nafpaktianews.gr στο Google News αλλά και στο Facebook και Instagram και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις