Ήττα για τον Ναυπακτιακό στη Μεσσηνία σε ενα παιχνίδι που “σημαδεύτηκε” από τον τραυματισμό του Μπατσή.

Την ήττα γνώρισε ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στον Α.Ο. Διαβολοτσίου με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή και να καταφέρνουν να πάρουν ένα σημαντικό τρίποντο απέναντι στην ομάδα της Ναυπάκτου που έδειξε επηρεασμένη. Η ήττα όμως πέρασε σε δεύτερη μοίρα καθώς το σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπατσή ο οποίος τραυματίστηκε στο κεφάλι ήταν αυτό που συμάδεψε το μάτσ.

Σε λίγο περισσότερα

Το φίλμ του αγώνα:

6′ Ο Μπαλόπουλος θα σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα θα κοντράρει και θα περάσει άουτ.

16′ Εκτέλεση φάουλ από τον Ηλιόπουλο οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι για χέρι στην περιοχή ο διαιτητής κοντά στη φάση θα πει όχι.

18′ Ο Σαμπατάκος θα κάνει μια σέντρα σουτ η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

20′ Ο Νιφορόπουλος θα σουτάρει ωραία δέκα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει πάνω από το οριζόντιο.

28′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ηλιόπουλο η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

31′ Τεράστια ευκαιρία για τον Α.Ο. Διαβολιτσίου με τον Μουλιάτο που θα βρεθεί απέναντι στον τερματοφύλακα και θα στείλει τη μπάλα λίγο έξω περνώντας δίπλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Δούρου.

35′ Δυνατό σουτ του Ηλιόπουλου η μπάλα κοντράρει στα σώματα παικτών του Ναυπακτιακού και στη συνέχεια θα μπλοκάρει ο Δούρος.

38’Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Α.Ο. Διαβολιτσίου ο Ηλιόπουλος ο εκτελεστής η μπάλα ψηλά άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Δούρος.

39′ Ωραίο σουτ του Ηλιόπουλου η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Δούρου.

44′ ΓΚΟΟΟΟΛ Σέντρα από αριστερά ωραία κεφαλιά του ξεμαρκάριστου Ηλιόπουλου η μπάλα στα δίκτυα 1-0 το Διαβολίτσι.

45′ Μπροστινή μπαλιά για τον Ηλιόπουλο θα βγει ο Δούρος και θα μπλοκάρει τη μπάλα.

53′ Σέντρα σουτ του Σαμπατάκου θα μπλοκάρει ο Μαρσέλο.

60’Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Ηλιόπουλου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

63΄Γυριστή κεφαλιά του Νιφορόπουλου δεν προλαβαίνει ο Καψάσκη η μπάλα περνάει άουτ.

65′ Ακόμη μια καλή στιγμή για τον Α.Ο. Διαβολιτσίου με τον Ηλιόπουλο να κάνει ωραία κεφαλιά όμως η άμυνα του Ναυπακτιακού αντέδρασε σωστά και έδιωξε τη μπάλα.

70′ Ο Βελής θα μπει στην περιοχή θα σουτάρει Δούρος στη σωστή θέση θα μπλοκάρει σταθερά.

83′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημητρίου θα βγεί ο Δούρος και θα μπλοκάρει τη μπάλα.

84′ Σέντρα του Μπατσή η μπάλα επικίνδυνα στην περιοχή του Μαρσέλο κόρνερ.

90′ Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στο Μπατσή απευθείας κόκκινη σε παίκτη του Διαβολιτσίου.

Ναυπακτιακός: (Γιάννης Νταλακούρας): Δούρος,Μπατσής(93’Βήττος), Αργυρόπουλος, Ναουμίδης,Μαχαίρας,Πατρώνης,Σαμπατάκος(55’Ρουμπάτος) , Λίτσος,Βουκάνοβιτσ, Κοντογιάννης(55’Καψάσκη) , Νιφορόπουλος.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Μάρκος Στεφανίδης): Μαρσέλο, Πιτσιλής, Βελής(71’Τσιγαρίδης),Στραβάκος,Καντούτσης,Πάγια, Μουλιάτος,Μπαλόπουλος,Θώδης,Δημητρίου,Ηλιόπουλος.